1 Haftalık Kedi Bakımı

22 Aralık 2021
1 Haftalık Kedi Bakımı

1 haftalık kediler beslenmeden başlayıp, her türlü ihtiyaçlarına kadar tamamen sizin bakımınıza muhtaçtır.

  • 1 haftalık kedi bakımı, annelerin yanında olmayan kediler için daha hassas ve doğru şekilde yapılmalı.

Kedilerinizle ilgilenirken onlara uygun ürünlerle, beslenmelisiniz ve doğru yaşam koşullarında bulunduklarından da emin olmanız gerekiyor. 

1 Haftalık Kediler Ne Yer?

Yanında annesi bulunmayan yavru kedilerin, ihtiyaçları olan besinleri almaları için 2 saatte bir kedinizi beslemeniz gerekiyor. Yeni doğmuş kedilerin bakımı yapılırken, biberonla besleme en önemli detaydır.

1 haftalık kedi bakımı, beslenme ihtiyaçlarına göre değişir!

Bebeğinizin bir haftalık sürecinde beslenmesine önem vermelisiniz. Yanında annesi bulunmayan kediler için ise bu önem daha fazla artar.

  • Yanında annesi bulunan kediler, anne sütü ile beslenmektedir. Fakat annesi olmayanlar için görev size düşüyor.
  • Biberonla beslenirken, kedilere özel olarak hazırlanmış süt tozları bulunmaktadır. Süt tozları ile mama hazırlayabilirsiniz. 1 haftalık kedileriniz, bu mamalarla beslenebilir.
  • Süt tozunun doğru kullanması gerekiyor. Doğru kullanım için belirli yönergeler mevcut. Bu yönergeleri takip etmenizde, tavsiye edilir.

1 Haftalık Kedi Bakımında Gelişimi Görülür Mü?

1 haftalık kedi bakımı, kedinin türüne ya da genel olarak yaşam koşullarına göre doğru yapılırsa yavru kedinin bir hafta içerisinde yaklaşık olarak 110 veya 120 gram ağırlığına ulaşması görülebilir.

  • Yavru kediler bir haftalık süreç diliminde %90 uyuyarak geri kalan %10'luk bölümde ise beslenme ile zamanlarını geçirirler. Dilerseniz bir haftalık kedi bakımı ile ilgili veteriner hekimlerle, irtibata geçebilirsiniz.
  • Böylece kafanızda herhangi bir soru işareti bulunmadan, minicik yavru kedinizin bakımını daha kontrollü bir şekilde yapabilirsiniz.

Hem beslenmesine dikkat etmeniz gerekiyor. Hem de tıpkı bir bebek gibi sevgi göstermeniz önemlidir. 

1 Haftalık Kedi Kaka Yapar Mı?

1 haftalık kedi bakımı içerisinde, tuvalet ihtiyacı da merak edilen bir konudur.

  • 1 haftalık kediler annelerinden ayrı ise kendi başlarına çiş ya da kaka yapmaları mümkün değildir. Burada gün içerisindeki ihtiyaçlarını gidermek için yanlarında bulunmalısınız. Fakat annelerin yanında bulunan kediler, annelerinin yardımı ile beraber çiş ve kaka yapabilirler.
  • Anne kediler yeni doğan yavrularının genital bölgeleri yalayarak, bu süreçte onların kaka veya çiş yapmalarını kolaylaştırır. 

1 Haftalık Kedi Günde Kaç Kez Beslenir?

Yavru kediler, 6 aylık olana kadar günde 3 ya da 4 öğün beslenmeli.

6 aylık süreçten sonra; Bu 2 ya da 4 öğün şeklinde bulunabilir. Fakat yeni doğan 1 haftalık kedi bakımı esnasında yavru kedinizi beslemek için günde 3 ya da 4 öğün biberonla beslemeniz tavsiye ediliyor.

  • Yeni doğanlar için birçok kaliteli ve sağlıklı ürün mevcuttur. Bunları siz de, kendi kediniz için kullanabilirsiniz. Hem gelişimi hem de beslenmeleri açısından önemlidir.

Önerilmeyen ürünler kullanmaktan, kaçınmalısınız!

  • Bir haftalık ya da diğer bir ifadeyle yeni doğanlara özel olarak ürünler, kaliteli markalar tarafından sunuluyor.

Scottish fold, birman, maine coon ve bilinen birçok kedi türüne ait birçok ilan patilendim.com sitemizde bulunmaktadır. Hem ailenize yeni bir dost, hem de çocuklarınız için arkadaş aradığınızda ilanlarımıza göz atmanız yeterlidir

Haber Yorumları