Köpek CinsleriToy Poodle kategorisinde 1 ilan bulundu.
 • Görünüm
İlan Başlığı Fiyat İlan Tarihi Adres

Toy – Poodle

Oyuncak kaniş olarak da adlandırılan Toy Poodle, eve götürebileceğiniz evcil bir hayvan olmanın yanında, sahibi için bir yatırım olacaktır. Büyük kişiliğe sahip bu küçük köpeğe sahip olmak isteyenler; Patilendim.com sayfamız üzerinden Toy-Poodle ilanları takibi yapabilir ve uygun Toy-Poodle fiyatları ile evinize ve çocuklarınıza sevimli bir arkadaş kazandırmak için adım atabilirsiniz.

Toy-Poodle Sahiplenme

Tam bir aile köpeği olarak adlandırılan Toy-Poodle sahiplenme işlemleri için, Patilendim.com sayfamızı takip ederek, en uygun ilanlar üzerinden, işlemleri başlatabilirsiniz.

Fino köpeği ile oyuncak arasında bir melez olan cins köpekler, iki ayrı cinsin harmanı olarak dengelenmiştir. Amerika’daki en değerli köpek ırkları arasında yer alan kaniş köpek cinsi, arkadaş canlısı, fazla aktif ve dengeli canlılardır.

Toy-Poodle Fiyatları

Oyuncak kanişlerin en popüler türleri Malta ve Yorkie kanişleri, ne kadar büyük olduklarına ve köpeğin kalitesine göre fiyatlandırılır. Toy-Poodle fiyatları  7.000 TL ile 25.000 TL arasında ve aynı zamanda türüne, satın alınan yere göre de değişkenlik gösterir.

 • Kaniş yavrularının ortalama fiyatı 2bin 500 dolar civarındadır.

 • Yavru kaniş köpek yavruları ortalama 500 dolar ile 9bin 500 dolar arasında değişir.
 • Yetişkin kaniş köpekler 200 dolar ile 400 dolar arasında değişen fiyatlara sahiptir.

Bir yetiştiriciden alınan Poodle-Toy cinsi köpekler, ortalama 2bin 500 ile 3bin dolar arasında değişen fiyatlara alıcı bulur. Bu cins köpeklerin soyu, kayıtlı olup olmadığı, sağlık testinin yapılıp yapılmadığı, konumu ve rengine göre de fiyatlarında değişkenlik yaşanır.

Toy-Poodle Kökeni

Poodle-Toy kökeni hakkında bazı teoriler bulunur. Bir fino köpeği ile oyuncak teriyer arasındaki bir melezden gelmiş olabileceği ya da Teacup Poodles ile karıştırılmış, minyatür kanişten gelmiş olabileceğine dair teoriler bulunur.

Boy olarak küçük olan ve bu yönünü güzelliği ve zarafeti ile kapatan kaniş köpekler; 400 yıldan uzun süre önce Almanya’da, av köpeği olarak yetiştiriliyordu. Standart, minyatür ve oyuncak olmak üzere 3 çeşidi bulunan kanişler; 20.yüzyılın başlarında, Amerika’da refakatçi köpekleri olarak kullanıldı.

Bunun yanında Fransız evcil hayvan sahiplerinin arasında fazlasıyla popüler olan ve fino köpeği olarak adlandırılan kanişler, Fransa’nın ulusal köpeği olarak da adlandırılır.

Poodle-Toy Özellikleri

Aktif, eğitilebilir, zeki, içgüdüleri kuvvetli, sadık bir köpek cinsi olan Poodle-Toy özellikleri bunlarla sınırlı değildir. Daha önceleri avcı köpeği ve sonrasında refakatçi köpekler olarak anılan kanişler, safkandır.

 • Boy olarak en küçük ırka sahiptir. Ortalama 25 cm’e kadar büyüyebilirler.

 • 14 ila 16 yıl arasında yaşama ömürleri bulunur.
 • Siyah, kahverengi, krem, gri, gümüş, gümüş bej, kızıl, beyaz gibi farklı renk seçeneklerine sahiptir.
 • Çocuklarla arası oldukça iyidir ve bu yüzden çocuklu aileler için mükemmel bir tercihtir. Ayrıca kedilerle orta seviyede dostluk kurabilir.
 • Sık sık havlama eğilimi gösterir. Diğer köpeklerle de uyumludur.

Günlük yürüyüş ihtiyacı olan köpeklerdir. Oyun egzersizleri, bu ihtiyacını karşılar. Minimal seviyede tüy dökme görülür. Özellikle evde ve arabada hayvan tüyünden rahatsız olanlar için idealdir.

Yabancılara karşı dostluk gösterirken, zekâları dolayısıyla kolay eğitilebilirler. Enerji seviyeleri orta düzeydedir.

Poodle-Toy Bakımı

Şehir hayatına kolaylıkla uyum sağlayabilen, iç mekânlarda fazla aktif olmayan, ancak dışarıda oldukça hareketli ve aktif olan Poodle-Toy bakımı, yüksek seviyede bakım gerektirir.

 • Haftalık düzenli bakım için; ara sıra banyo ve fırçalama yapılır.

 • Tırnakları hızlı uzar ve güçlüdür. Aşırı büyümenin ve çatlamanın önlenmesi için, düzenli kesim yapılmalıdır.
 • Kulak kirleri ve döküntünün oluşumunu engellemek için, kulakları düzenli kontrol edilir ve dişler düzenli olarak fırçalanır.
 • Progresif retina atrofisi, hipotiroidizm ve addison hastalığı gibi sağlık sorunları oluşabilir.

Küçük çocuklarınıza sevimli ve eğlenceli arkadaş olması için bir Poodle-Toy sahiplenebilir ya da satın alabilirsiniz. Patilendim.com sayfamız üzerinden; sizler için hazırladığımız detaylı bilgileri inceleyebilir ve uygun ilanları seçerek, sahiplenme ya da satın alma işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.