Köpek CinsleriMaltipoo kategorisinde 2 ilan bulundu.
 • Görünüm
İlan Başlığı Fiyat İlan Tarihi Adres

Maltipoo

Maltipoo, orta derece uzunlukta dalgalı tüylere sahip, genellikle beyaz ve kahverengi renklerinde olan küçük boy köpek ırkıdır. Evinizde size muhteşem bir arkadaşlık yapacak Maltipoo ilanları sayesinde en yakın arkadaşınızı bulmanızı sağlıyoruz.

Yeni küçük dostunuz için Maltipoo fiyatları, bakımı ve dahası Patilendim.com içerisinde yer alıyor!

Maltipoo Sahiplenme

Maltipoo köpek türünün sahiplenilmesi için en doğru platformu bulmanız gerekir. Cins köpeklerin güvenli bir şekilde sahiplendirildiği platformlarda sahipleneceğiniz köpeğe ait birçok bilgiye ulaşabilirsiniz. Aksi takdirde sahiplenme sonrasında problemler ile karşılaşmanız olasıdır.

Minik dostunuzu sahiplenme işleminden sonra uygulamanız gereken adımlar şu şekildedir;

 • İlk olarak veteriner ziyareti gerçekleştirmeniz gerekir. Yeni evcil hayvanınızın sağlık durumu hakkında genel bir bilgi edinmeli, gerekli ise aşılarını yaptırmalısınız.
 • Hayvanınızın bakım için nelere ihtiyaç duyduğunu bilmelisiniz. Tüm bakım ürünlerini temin ederek köpeğinizin bakımını düzenli aralıklar ile gerçekleştirmelisiniz.
 • Köpeğiniz için doğru bir mama tercihi yapmalısınız. Mama tercihi için web sitemize göz atabilir ve veteriner ile görüşerek en besleyici mamayı tercih edebilirsiniz

Maltipoo Fiyatları

Maltipoo cinsi köpeklerin sahiplendirme sırasında fiyatları 3.000 TL ila 7.000 TL arasında değişiklik gösterebilmektedir. Bu durumun en temel nedeni her bir ilanın kendine özgü detayları olmasıdır. Sahiplendirme sırasında fazladan eşya ve mamaların verilmesi, hayvanın önceden kısırlaştırılmış olması, hayvanın küçük yaşta olması ve benzeri nedenler ilanın fiyatını değiştirir.

En uygun Maltipoo fiyatları için web sitemizde bulunan ilanları inceleyebilirsiniz. Sitemiz içerisinde yayınlanan ilanlar yayınlanma öncesinde gözden geçirilir ve sizlere güvenle sahiplendirme hizmeti sunulur.

Maltipoo Kökeni

Maltipoo köpeği kökeni Maltese ve Toy Poodle ırklarından geliyor. Köpeğin atalarını oluşturan bu iki cins Maltipoo köpeğinin melez bir cinse sahip olmasına neden oluyor. Ülkemizde ya da halk arasında Maltipoo olarak bilinen köpek Malte Poo, Malta Poo, Moodle, Maltese Poodle, Multa Poo, Malti Doodle ve Malt Oodles olarak da anılıyor.

Birçok farklı kaynağa göre bu köpek cinsinin ilk defa görülmesi 3.yy civarlarındadır. Köpeğin kökeni ise aldığı farklı adlardan anlaşılabileceği gibi Malta Adası’na kadar dayanıyor.

Maltipoo Özellikleri

Maltipoo köpek cinsinin kendine ait özellikleri bulunur. Bu özellikler geçirdikleri evrimlerin ardından gelişmiş ve günümüzde görülen özelliklerdir. Maltipoo özellikleri;

 • Bu köpek cinsi çok fazla ilgi ister. Oyun oynamak, dışarıda sizinle beraber vakit geçirmek ya da ev içerisinde size yakın olmak onun için mutluluk kaynağıdır.

 • Ağırlıkları ortalama olarak 1,5 ve 4 kg arasında değişiklik gösterir. Uzunlukları ise yaşa ve cinsiyete bağlı olarak 21 ila 25 cm arasındadır.
 • Bu köpek türünün en sevilen özelliği tüy dökme miktarının oldukça az olmasıdır.
 • Bu köpek türünün zamanla tüy rengi değiştirmesi mümkündür. Köpek yaşlandıkça tüylerde kararma görülebilir.
 • Minik siyah burunları, küçük kafaları ve genel olarak küçük yapıları vardır. Bu köpeklerde büyüme görülmez.
 • Çok nazik ve arkadaş canlısı köpeklerdir. Aile ya da insanlar ile yaşamaktan hoşlanırlar. Çocuklar ile başbaşa kalmalarında dahi hiçbir problem görülmeyecektir.
 • Enerjik ve ilgi isteyen yapılarının yanında kendi kendilerine oynayarak vakit geçirme özellikleri de bulunur.

Maltipoo Bakımı

Maltipoo bakımı yapılırken bazı noktalara dikkat edilmesi köpeğinizin çok daha sağlıklı ve uzun ömürlü olmasına yardımcı olur.

 • Köpeğinizin düzenli olarak aşılarını yaptırmalı ve sık sık genel kontrolden geçirilmesini sağlamalısınız.

 • Köpeğinizin ihtiyaçlarını karşılayacak bir mama tercih etmelisiniz. Köpeğinize en iyi gelecek mamayı bulmak için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.
 • Çok sıcak ve soğuktan kolaylıkla etkilenerek hasta olabilirler. Bu nedenle mevsime yönelik bakımları mutlaka gerçekleştirilmelidir.