Köpek CinsleriGolden Retriever kategorisinde ilan bulunamadı.
  • Görünüm
İlan Başlığı Fiyat İlan Tarihi Adres
İlan bulunamadı.

Golden Retriever

Golden Retriever, 1.800’lü yıllarda İskoçya’da ortaya çıkmıştır. Avcılık için yardımcı olarak kullanılan köpekler, dünyanın en uysal köpek ırklarından biridir. Golden Retriever, bebeklerle, insanlarla ve hayvanlarla iyi anlaşır. Eğitim vererek sosyalleştirmeniz gerek yoktur. Golden Retriever fiyatları şecerelerine göre değişiklik gösterir. Patilendim.com olarak Golden Retriever ilanları ve bakımı hakkında her şeyi anlattık!

Golden Retriever Sahiplenme

Golden Retriever sahiplenmek için köpek bakımı hakkında tecrübeli olmanıza gerek yoktur. Bu köpeklerin bakımında rutin bakımlar dışında dikkat etmeniz gereken önemli etkenler bulunmuyor. Sahiplendikten sonra kısa süre içerisinde sahibine ve evine alışacaktır. Ancak alışması için ilk aşamada daha hassas davranmanız gerekir.

Golden Retriever, çocuklarla ve diğer hayvanlarla iyi anlaşır. Bu nedenle bebeği olan ailelerin veya kedi, köpek gibi evcil hayvan besleyen kişilerin sahiplenebileceği köpek ırklarından biridir. Golden Retriever evde bakılır mı: Evde bakılması mümkün olsa da sürekli evde olmaktan sıkılacaktır. Apartmanda beslemek için uygundur.

Golden Retriever Fiyatları

Golden Retriever fiyatı, köpeğin şeceresine göre değişiklik gösterir. Aynı zamanda eğitim durumu, yaşı gibi etkenler köpek fiyatlarının değişmesine neden olur. Golden Retriever fiyatı ortalama 2.000 TL’dir. Bu fiyatlar 3.500 TL’ye kadar çıkmaktadır.

Golden Retriever Kökeni

Golden Retriever, 1.800’lü yıllarda İskoçya’da ortaya çıkmıştır. Ortaya çıktığı dönemde avcılık işlerine yardımcı olarak kullanılmıştır. Bu nedenle koruma içgüdüsü yüksektir. Sahibini ve ailesini sahiplenir.

Golden Retriever, itaatkar yapısı ile tanınır ve dünyanın en sadık köpek ırklarından biridir. İtaat yarışmalarında birincilik alarak dünyada tanınır hale gelmiştir. İlk ortaya çıktığında siyah renkli olan köpeklerin renkleri günümüzde kahverengi, bal rengi gibi renklerdir.

Golden Retriever Özellikleri

Golden Retriever, İskoçya’da ortaya çıkan büyük köpek ırklarından biridir. Aile köpeği olarak bilinse de avcılık gibi işler için kullanılabilir. Sahiplerinin sözüne itaat ederler ve eğitim verildiğinde birçok iş için kullanılabilirler.

  • Golden Retriever, ortalama 50 cm boyunda, 30 kg ağırlığındadır.

  • Renkleri sarı, dore, krem, altın sarısı gibi farklı renklerdir.
  • En zeki köpekler testinde dördüncü olan Golden Retriever, bebek bakıcılığı ve görme engellilere yardımcı olma gibi alanlarda kullanılır.
  • Hoşgörülü, duyarlı, sadık, sevecen bir yapısı bir yapısı olduğu için tam bir aile köpeğidir.
  • Eğitimi ve bakımı zor olmadığı gibi rutin bakımları dışında yapmanız gereken ayrı bir bakıma ihtiyacı yoktur.
  • Oldukça sosyaldir ve uzun süre evde kalmak istemez.
  • Hayvanlarla, bebeklerle ve yabancı insanlarla iyi anlaşan saygılı bir yapısı vardır.

Golden Retriever Bakımı

Golden Retriever beslemek diğer köpek ırklarına göre çok daha kolaydır. Bu köpekler, girdikleri ortama kısa sürede uyum sağlar. Oldukça sosyaldir ve yeni tanıdığı insanlarla iyi anlaşır. Beslenme, uyku, sağlık gibi rutin bakımlarını yaptığınız sürece ekstra bir bakım yapmanıza gerek yoktur. Tüyleri uzun ve sık olduğu için tüy bakımına dikkat etmeniz gerekir.