Köpek CinsleriFransız Bulldog kategorisinde ilan bulunamadı.
  • Görünüm
İlan Başlığı Fiyat İlan Tarihi Adres
İlan bulunamadı.

Fransız Bulldog

Fransız Bulldog, 19. yüzyılda ortaya çıkan bir köpek ırkıdır. İngiliz Bulldog cinsi ile bağı olan bu köpekler benzer özelliklere sahiptir. Fransız Bulldog, sakin, sevecen, uyumlu bir yapıya sahiptir. Asık suratı ile dikkat çeker. Fransız Bulldog fiyatları şeceresi, eğitimi gibi etkenlere göre değişiklik gösterir. Patilendim.com olarak Fransız Bulldog ilanları, bakımı, özellikleri gibi bilmek isteyeceğiniz tüm detayları sizler için hazırladık…

Fransız Bulldog Sahiplenme

French Bulldog, evde beslemek için oldukça uygun bir ırktır. Havlamaz, gereksiz saldırganlık göstermez, ev ortamına kısa süre içerisinde uyum sağlar. Bu nedenle apartmanda beslemek için de uygundur. Bu köpekleri sahiplendiğinizde size karşı oldukça sadık ve bağlı olacaktır.

French Bulldog sahiplendikten sonra eğitimi kolay bir şekilde verebilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken en önemli etken bu köpeklerin hassas ve kırılgan olmasıdır. Bağırarak komut vermeniz oyunu eğitmek için iyi bir yöntem olmayacaktır. Bu köpekleri hassas, sakin bir şekilde eğitebilirsiniz.

Fransız Bulldog Fiyatları

Fransız Bulldog fiyatı köpeğin şeceresi, eğitim durumu gibi etkenlere göre değişiklik gösterir. Fransız Buldog Köpek fiyatları ortalama 5.000 TL’dir. Bu fiyatlar 8.000 TL’ye kadar çıkabilmektedir.

French Bulldog Kökeni

French Bulldog, Fransız kökenlidir. 1.800’lü yıllarda ortaya çıkmış ve 19. Yüzyıl sonlarına doğru popülerlik kazanmıştır. Zamanla Avrupa’da tanınan bu köpekler günümüzde dünyanın en popüler köpeklerinden biridir. Fransız Bulldog sevecen yapısı, sakin tavırları ile evde beslemek için oldukça uygun bir karaktere sahiptir.

Fransız Bulldog Özellikleri

Dünyanın en popüler köpek ırklarından biri olan Fransız Bulldog, uyumlu bir karaktere sahiptir. Asık suratı ile tanınsa da görünümünün aksine neşeli ve hayat dolu bir köpektir. Koruma içgüdüsü yüksektir ve sahibine karşı çok bağlıdır.

Fiziksel Özellikleri: Kafaları bedenlerine göre daha büyük, gözleri yuvarlak, burnu basık, ağzı sarkıktır. Ortalama 10 kilo ağırlığında, 30 cm uzunluğundadır. Derileri yumuşak, tüyleri kısa ve parlaktır. Ömürleri ortalama 10 yıldır.

Karakter Özellikleri: French Bulldog kişiliği oldukça cana yakın, uyumlu ve sosyal bir yapıdadır. Bu köpeklerin arası diğer hayvanlarla ve çocuklarla oldukça iyidir. Evde beslemeye uygun bir yapısı vardır ve saldırgan davranmaz. Hassas ve narindir. Sahibine karşı çok bağlıdır ve ilgi ister.

French Bulldog Bakımı

Fransız Bulldog köpeklerinin bakımı zor değildir. Rutin köpek bakımı dışında bu hayvanlar için özellikle yapmanız gereken şeyler yoktur. Beslenme düzeni, uyku düzeni, sosyalleşmesi için ilk aşamada çaba sarf etmeniz yeterlidir. Bu köpekler kısa süre içerisinde vereceğiniz düzene uyum sağlayacaktır.

  • Tüyleri kısa olduğu için sıklıkla yıkamanıza gerek yoktur. Ayda bir kez köpek şampuanı ile yıkayabilirsiniz.

  • Derileri yumuşak ve ince olduğu için çok sıcak ve soğuk havalarda dışarı çıkarmamalı, banyo yaptırırken su sıcaklığını iyi ayarlamalısınız.
  • Ağız yapısından dolayı salya sorunu yaşayabileceği için ağız bakımını düzenli olarak yapmalısınız.