Köpek CinsleriChow Chow kategorisinde 1 ilan bulundu.
  • Görünüm
İlan Başlığı Fiyat İlan Tarihi Adres

Chow Chow

Chow chow, oldukça tüylü yapıya sahip olan orta boy köpek cinsidir. Bu köpeğin renk tonları genellikle kahverenginin tonlarıdır. Arkadaş canlısı olan bu köpekler günümüzde birçok kişi tarafından sevilerek evlerde besleniyor. Patilendin.com Chow Chow ilanları ile siz de en iyi arkadaşınızı bugün bulun!

Chow chow fiyatları, bakımı, bakım sırasında ihtiyaç duyacaklarınız ve çok daha fazlası web sitemizde sizler ile buluşuyor.

Chow Chow Sahiplenme

Chow Chow sahiplenme için web sitemizde bulunan binlerce farklı köpek ilanına göz atabilirsiniz. Farklı özelliklere sahip olan bu ilanlar sayesinde sizin için en uygun köpeği sahiplenerek bir can için sıcak bir yuva sağlayabilirsiniz.

Köpek sahiplenme sırasında mutlaka ilan sahibi ile iletişime geçmelisiniz. Aklınızda bulunan tüm soruları iletmenizin ardından size uygun köpek seçimini yapabilirsiniz. İlan içerisinde yer alan açıklama bölümünde ise köpeğin detaylarına ulaşabilirsiniz.

Chow Chow Fiyatları

Chow chow fiyatları hesaplaması ilana (SCR) göre değişiklik gösterecektir. Chow Chow köpek fiyatları 3.500 TL ila 7.000 TL arasında fiyatlandırması yapılmaktadır. köpeğe bağlı birçok hususa dayanarak belirlenir;

  • Köpeğin yaşlı ya da genç olması, köpeğin kaç yıl daha sizinle yaşayacağını, sağlık durumunu ve benzeri durumları etkiler. Bu nedenle daha genç olan köpekler daha yüksek fiyatlar ile sahiplendirilir.

  • Köpeğin önceden eğitilmesi sizin ileride daha az enerji ve vakit harcamanıza yardımcı olur.
  • Köpeklerin ev ortamına uyum sağlaması ve sonra doğum gibi unsurlar için vakit harcanmaması için kısırlaştırma işlemi gerçekleştirilir. Kısırlaştırılmış köpekler ilan sahipleri tarafından daha yüksek olarak değerlendirilebilir.

Chow Chow Kökeni

Chow chow köpeğinin kökeni Çin’dir. Ülkemizde bu köpek türü Chow chow isminin yanında Çin aslanı olarak da bilinir. Dünyanın en eski ırklarından biri olan bu köpekler Çin efsaneleri içerisinde dahi yer alır.

Bu köpek türünün ilk kayıtları milattan önce 206 yılına kadar dayanır. Çok eski bir geçmişe sahip olan bu köpekler günümüzde dünyanın her yerinde önemli bir yere sahiptir ve sevilir.

Chow Chow Özellikleri

Chow chow köpeklerinin karakter özellikleri içerisinde dominant olmaları bulunur. Oldukça arkadaş canlısı olan bu köpeklerin eğitilmesi sırasında baskın olunması gerekir. Genellikle tüm aile bireylerine yakınlık gösterse de aile içerisinde bir kişiye doğrudan bağlılık gösterir.

Bu köpekler sıcağı sevmez. Kıyafet giyinmek, tasma takmak ya da üzerlerine bir şeyler takılmasından hoşlanmazlar. Bu nedenle evde beslenmesi düşünülen bu hayvanın küçük yaşta tasma için eğitilmesi gerekir.

Chow chow köpeklerinin fiziksel özellikleri ise birçok köpek türü gibi cinsiyete göre değişiklik gösterir. Erkek köpeklerin boyu 56, dişi köpeklerin boyu ise 51 cm kadar olabilir. Ancak bu köpeklerin bundan daha kısa olması da beklenebilir. Köpek türünün ağırlığı ise ortalama olarak 20 – 31 kg arasında değişir.

Bu köpek türünün tüm vücudunda bulunan tüyler tek renktir. Bu tüyler siyah, kızıl, kahverengi, mavi, krem rengi ya da beyaz olabilir.

Chow Chow Bakımı

Chow chow köpeklerinin bakımı için bazı noktalara dikkat edilmesi gerekir;

  • Bu köpeklerin tüyleri çok fazladır ve genellikle yıkanmak, taranmaz gibi eylemlerden hoşlanmazlar. Bu nedenle köpeğinizi kuru şampuan ile yıkayabilir ve veterinerde sıklıkla tıraş ettirebilirsiniz.

  • Chow chow köpeğinizi 3 – 4 aylık iken sosyalleştirmeye başlamalısınız. Aksi takdirde insanlara ve diğer hayvanlara karşı saldırgan davranışlar gösterebilirler.
  • Bu hayvan türü hareket etmekten çok hoşlanmaz. Bu nedenle kilo almaya yatkınlardır. Günlük olarak köpeğinizin egzersizine ve beslenmesine özen göstermeniz gerekir. Egzersiz sırasında sorun ile karşılaşmamak için onları eğlendirecek oyunlar ya da egzersizler bulmalısınız.