Köpek CinsleriCavalier King Charles kategorisinde ilan bulunamadı.
 • Görünüm
İlan Başlığı Fiyat İlan Tarihi Adres
İlan bulunamadı.

Cavalier King Charles

Arkadaşlık için yetiştirilen küçük köpek cinslerinden biri olan Cavalier King Charles; çok daha önceden, yakın mesafe avlanmak için yetiştiriliyordu. Patilendim.com sayfamızı takip ederek; Cavalier King Charles ilanları üzerinden inceleme yapabilir ve uygun Cavalier King Charles fiyatları ile ailenize bu sevimli ve kompakt köpeğe, aile üyesi olarak sahip olabilirsiniz.

Cavalier King Charles Sahiplenme

Evcil hayvanlar arasında giderek daha popüler olmaya başlayan Cavalier King Charles, arkadaş canlısı köpeklerdendir. Küçük alanlarda yaşayan insanlar için, oldukça ideal bir seçimdir.

Kraliyet köpeği olarak da adlandırılan bu cins köpekler, sevimli ve cana yakın tavırlarıyla da özellikle küçük çocuklu aileler için mükemmel bir seçim olacaktır. Cavalier King Charles sahiplenme düşünceniz varsa; Patilendim.com sayfamızı ziyaret ederek, bu özel ve sevimli köpeği, ailenizin bir bireyi olarak sahiplenebilirsiniz.

Sayfamız üzerinden verilen ilanları takip edebilir, uzmanlarımız tarafından oluşturulmuş Cavalier King Charles ırkı üzerine en detaylı bilgileri görerek, aileniz ve çocuklarınız için ideal bir seçim olacak köpeği sahiplenme girişiminde bulunabilirsiniz.

Cavalier King Charles Fiyatları

Küçük yaşlarından itibaren statülerine uygun hale getirmek için şımartılarak bakılan Cavalier King Charles fiyatları 2.500 TL ila 3.500 TL arasında değişmektedir. Son birkaç yılda artmış olmasına rağmen; uysal mizacı, oyuncu yapısı ve büyüklüğü nedeniyle, dünyanın en popüler köpek ırkları arasında yer alır.

 • Tanınmış bir yetiştiriciden yüksek kaliteli köpek yavrusu ortalama fiyatı 1000 dolar ile 2bin 500 dolar arasındadır.

 • Gösteri kalitesinde yetiştirilen Cavalier King Charles cinsi 3bin 500 dolar civarındadır.
 • Melezleştirilmiş yavrulan 600 dolar ile 1000 dolar arasında sunulurken; hakiki türleri 5bin dolara alıcı bulabilir.

Cavalier King Charles fiyatları; aşıları, hastalık testleri, sertifikalı olup olmadığı, yetiştirme özellikleri, soy özellikleri gibi faktörlere göre değişkenlik gösterecektir.

Cavalier King Charles Kökeni

Oyuncu kişilikleri, kısa ve ipeksi tüyleriyle birçok hayvan sever tarafından tercih edilen Cavalier King Charles kökeni; 17.yüzyıldan beri Avrupa’dan, özellikle İngiltere’den gelir.

İspanyol cinsi Tudor zamanlarından Britanya’da bilinen, Japonya ve Çin’de de görülen Cavalier King Charles, Amerika’da da bilinen bir türdür. Köpeğin yüz yapısı Pug görünümündedir.

Cavalier King Charles Özellikleri

Ilımlı kemik ve uzun boylu zarif yapısı yanında yürüyüşü oldukça asil ve zariftir. Özgür ruhlu olan Cavalier King Charles özellikleri arasında uzun ve ipeksi tüylere sahip olması vardır.

 • 30 cm ile 33 cm arasında büyüyebilirler.

 • 5 kg ile 8 kg arasında değişen ağırlıkları vardır.
 • Kulaklarda, ayaklarda, göğüs ve kuyruk çevresindeki tüyleri uzun, şık, yumuşak, ipeksi ve hafif dalgalıdır.
 • Ara sıra havlama özelliği gösterirler.
 • Siyah ve beyaz, yakut, beyaz ve kahverengi gibi renklere sahiptir.
 • Neşeli, sevecen, cesur, nazik, zeki ve sosyalleşmeye uygun özelliklere sahiptir.

Apartman hayatına alışık olan Cavalier King Charles; iç mekanlarda orta derecede aktiflik gösterir. Çocuklarla arası oldukça iyidir. Günlük yürüyüş egzersizi yaptırılmalıdır. Eğer günlük yürüyüşlere alıştırılmazsa, davranış sorunları gösterebilir.

Oldukça zeki olan bu hayvanlarda, orta derecede tüy dökme özelliği vardır. Sık sık vakumlamaya ihtiyacı vardır. Ortalama seviyede eğitilebilirler. Bekçilik yeteneği oldukça düşüktür.

Cavalier King Charles Bakımı

Uysal yapıları, sosyal becerileri ve zekâları dolayısıyla, en iyi refakatçi köpeklerinden biri olarak kabul edilen Cavalier King Charles bakımı ise oldukça kolaydık. Çok sıcak koşullardan fazla hoşlanmazlar.

 • Bir tarak ve yumuşak kaygan bir fırça ile düzenli olarak taranır. Fırçalama, tüy dökülmesini azaltmak ve tüylerinin daha yumuşak ve temiz kalmasını sağlamak içindir.

 • Fırçalama yapmak; banyoda tüylerin mat ve dolaşık kalmasını da önlemek için önemlidir.
 • Tırnakların aşırı büyümesini ve çatlamasını önlemek için, öğütücü ya da tırnak makasıyla düzenli olarak kesilmesi gerekir.
 • Herhangi bir enfeksiyona karşı; kulak kiri ve birikintilerin oluşmaması için, düzenli olarak, uzun sarkık kulakları kontrol edilmeli ve dişleri düzenli şekilde fırçalanmalıdır.

Bu sevimli ve cana yakın köpeği ailenizin bir bireyi yapmak ve çocuklarınıza arkadaşlık etmelerini sağlamak için; Patilendim.com üzerinden verilen ilanlarımızı takip edebilir, uygun gördüğünüz ilanlara başvurarak, sahiplenme ya da satın alma işlemlerinizi başlatabilirsiniz.