Köpek CinsleriShih Tzu kategorisinde ilan bulunamadı.
  • Görünüm
İlan Başlığı Fiyat İlan Tarihi Adres
İlan bulunamadı.

Shih Tzu

Shih Tzu, Çin kökenli bir köpek ırkıdır. Küçük ırk köpeklerden biri olan Shih Tzu, uzun ve kabarık tüyleri ile dikkat çeker. Sevecen, neşeli, hareketli bir yapısı vardır. Shih Tzu fiyatları şeceresine göre değişiklik gösterir. Patilendim.com olarak Shih Tzu ilanları, bakımı, özellikleri hakkında bilmeniz gereken tüm detayları sizler için hazırladık!

Shih Tzu Sahiplenme

Shih Tzu, bakımı en kolay olan köpek ırklarından biri olduğu için tereddüt etmeden sahiplenebilirsiniz. Bu köpekler, zeki yapıları ve söz dinleyen ılımlı tavırları sayesinde oldukça kolay eğitilir. Sahiplendikten sonra evine ve sahibine uyum sağlaması zor olmayacaktır.

İlk aşamada beslenme, uyku ve tuvalet düzenini sağlamak için özel olarak ilgilenmeniz yeterlidir. Bakım rutini oluştuktan sonra bakımında ekstra dikkat etmeniz gereken bir nokta yoktur. Tüy dökmez, gereksiz havlama ve saldırma eğilimi göstermez. Shih Tzu apartmanda beslenir mi: Apartmanda beslemek için uygun bir kişiliğe sahiptir.

Shih Tzu Fiyatları

Shih Tzu, Çin kökenli olan ve tarihi eskilere dayanan bir köpektir. Aslan köpeği olarak da bilinen bu köpekler, zeki ve sevecen karakteri ile bilinir. En belirgin fiziksel özelliği kafasındaki uzun tüylerdir. Hafif asık suratının aksine oldukça neşelidir. Shih Tzu fiyatları, şeceresi, yaşı, eğitimi gibi etkenlere göre değişir. Shih Tzu kaç TL: Shih Tzu fiyatı ortalama 2.000 TL’dir.

Shih Tzu Kökeni

Shih Tzu, Çin kökenlidir. Bilinen diğer adı Aslan Köpeğidir. 17. Yüzyılda Tibetan Lhasa Apso ırkı köpeklerle Pekingese köpeklerin çaprazlanması sonucu ortaya çıkmıştır. Melez bir köpek ırkıdır ve Pekingese ırkı köpeklerle benzer özelliklere sahiptir. Çin’in Avrupa ile ticarete başlamasıyla tanınmış, 1946 yılında İngiltere’de ırk olarak kabul edilmiştir.

Shih Tzu Özellikleri

Shih Tzu, melez köpek ırklarından biridir ve kökeni 17. Yüzyıla dayanır. Salon köpeğidir ve nazik bir yapısı vardır. Bu köpeklerin bakımlarının kolay olması, insanlara ve diğer hayvanlara karşı uyumlu olması dünyanın en popüler köpeklerinden biri olmasını sağlamıştır. Tüy yapısı ile dikkat çeken Shih Tzu, koyu renk gözlere sahip ve basık bir buruna sahiptir.

  • Shih Tzu, 20-28 cm boylarındadır.

  • Rengi siyah, beyaz, kaplan desenli, koyu kahve olabilir.
  • Yaşan süresi ortalama 15 yıldır.
  • İtaatkar ve zeki olduğu için eğitilmesi oldukça kolaydır.
  • Uyumludur, çocuklarla ve diğer hayvanlarla iyi anlaşır.
  • Gereksiz havlama ve saldırma eğilimi göstermez.
  • Tüy dökmediği için evde beslemek zor değildir.
  • Dost canlısıdır ve girdiği ortamlara kolaylıkla uyum sağlar.

Shih Tzu Bakımı

Shih Tzu evde bakmak için oldukça uygun özelliklere sahiptir. Tüy dökmez, çok havlamaz, saldırmaz, çocuklarla arası iyidir. Tam bir salon köpeğidir ve sahibinin sözünü dinler. Beslenme, tuvalet, egzersiz gibi bakımlarının tümünü rutin köpek bakımı ile aynı şekilde yapabilirsiniz. Sadece tüy bakımı için özen göstermeniz gerekir.