Köpek CinsleriDoberman kategorisinde ilan bulunamadı.
  • Görünüm
İlan Başlığı Fiyat İlan Tarihi Adres
İlan bulunamadı.

Doberman

Doberman, 1890 yılında Almanya’da üretilen koruyucu köpek ırklarından biridir. Dominant bir karakteri olduğu için genellikle tecrübeli kişiler tarafından sahiplenilmesi önerilir. Doberman fiyatları rengine göre fazla değişiklik göstermese de şeceresine göre değişiklik gösterir. Patilendim.com Doberman ilanları, Doberman bakımı, özellikleri gibi Doberman hakkında bilmeniz gereken her detayı sizlerle paylaşıyor!

Doberman Sahiplenme

Doberman, dominant karakteri ve koruma içgüdüsü ile bilinen bir köpektir. Bu köpek ırkı, koruma amaçlı üretilmiştir. Bu nedenle koruma içgüdüsü ile aktif olarak görev üstlenmek ister. Sahibine çok bağlı olan bu köpekler, saldırgan davranabileceği için iyi eğitilmiş olmalıdır.

Doberman sahiplenecekseniz köpek eğitimi konusunda deneyiminiz olması ve bu köpekler hakkında bilgi sahibi olmanız önemlidir. Doberman, eğitimi zor olan bir köpek ırkıdır. İnatçı bir yapısı vardır ve söz geçirmek kolay değildir. Bu nedenle eğitimli veya yavru bir köpek sahiplenebilirsiniz. Yavruyken aldığınız köpekleri eğitmeniz daha kolay olacaktır.

Doberman Fiyatları

Oldukça asil bir köpek ırkı olan Doberman, geçmişten bu yana en çok sahiplenilen köpeklerden biridir. Bu köpeklerin fiziksel özellikleri fazla değişiklik göstermez. Renkleri siyah veya kahverengidir. Tüylerinin rengi fiyatını etkileyen faktörlerden biri değildir. Fiyatları köpeklerin şecerelerine göre değişiklik gösterebilir. Doberman fiyatı ortalama 3.000 TL’dir.

Doberman Kökeni

Doberman, Alman kökenli olan bir köpek ırkıdır. Almanya’da korunmak amaçlı köpek üretmek isteyen bir memur tarafından üretilmiştir. Bu nedenle koruma içgüdüsü yüksektir ve dominant bir köpektir. Doberman, 1890 yılında Almanya’nın Apolda şehrinde üretilmiş zamanla dünyanın her yerinde bilinen ve sahiplenilen bir köpek ırkı haline gelmiştir.

Doberman Özellikleri

Doberman, Alman kökenli koruyucu bir köpektir. Bu köpekler koruyucu oldukları için iyi birer bekçi köpeğidir ve koruma köpeği olarak kullanılır. Doberman, II. Dünya Savaşında kullanılmıştır.

Fiziksel Özellikleri: Doberman, siyah, kızıl, mavi Doberman olarak farklı tüy renklerine sahip olabilir. Tüyleri kısa ve parlaktır. Bedeninin üzerinde pas rengi lekeler vardır. Yetişkin bir erkek Doberman 68-72 cm, dişi Doberman 63-68 cm boylarındadır. Kiloları ortalama 35-40 kg civarındadır.

Karakter Özellikleri: Hızlı, çevik, güçlü bir yapıya sahiptir. Koruyucu bir ırktır ve ailesine karşı çok sadıktır. Doberman insana saldırır mı: Sosyalleştirilen bir Doberman gereksiz saldırganlık göstermez. Bu yüzden sahiplerinin iyi eğitmesi ve sosyalleştirmesi gerekir. Evde yaşamaya uyum sağlayabilen bir köpektir. Sahibin her zaman yanında olmasını ister ve diğer hayvanlara karşı ılımlıdır.

Doberman Bakımı

Doberman sahiplenecek kişilerin bu köpekleri yavruyken alması ve iyi sosyalleştirmesi gerekir. İnatçı bir yapıya sahip olsa da sahiplerine karşı uysal olan bu köpekleri eğitmek, bilgili insanlar için zor değildir.

Bu köpeklerin uyku düzeni, beslenme düzeni gibi düzenlerini sağlamak kolaydır. Yaşadıkları ortama kolay uyum sağlarlar. Tüyleri kısa olduğu için sıklıkla yıkmaya ve taramaya gerek yoktur.