Köpek CinsleriAmerican Cocker kategorisinde ilan bulunamadı.
 • Görünüm
İlan Başlığı Fiyat İlan Tarihi Adres
İlan bulunamadı.

American Cocker

American Cocker Spaniel, köpek sahibi olmakla ilgilenen insanlar için, popüler seçimlerden bir tanesidir. Çoğunlukla siyah ya da kahverengi olan, uzun kıvırcık saçlarıyla ve nazik doğaları numara yapma mizaçlarıyla tercih edebilirsiniz. Patilendim.com üzerinden American Cocker ilanları üzerinden inceleme yaparken; uygun American Cocker fiyatları ile, çocuklarınız için sevimli bir dost edinebilirsiniz.

American Cocker Sahiplenme

Kendisini sahiplenen kişilere sadakatlerini, sevecen yapılarını ve güçlü koku alma duyularını sunan American Cocker sahiplenme işlemleri, Patilendim.com üzerinden rahatlıkla yapılabilir.

Zekâları ve yüksek enerji seviyeleri sebebiyle çoğunlukla çeviklik kursları yanında flyball yarışmaları için tercih edilen American Cocker Spaniel cinsi köpekler, küçük av köpeği olarak da kullanılabilir.

Sitemiz üzerinden yapacağınız sahiplendirme işlemlerinde;

 • İstediğiniz köpek cinsi kategorisine giriş yapılarak ilan başlığı bulunur.
 • Adres ve fiyat aralıkları seçilir ve uygun ilanlar takip edilebilir.

Patilendim.com ana sayfasına ulaştığınızda, verilen sahiplendirme ilanları üzerinden; ilan tarihini, köpeğin cinsiyetini ve yaşını, aşı durumunun olup olmadığını, tuvalet eğitiminin olup olmadığını ve hangi ilde bulunduğunu takip ederek işlemleri başlatabilirsiniz.

American Cocker Fiyatları

Ailenize sevimli bir köpek almak istiyorsanız, nazikliği ve sevecenliğiyle ön plana çıkan, American Cocker cinsi köpekleri tercih edebilirsiniz. Özellikle küçük çocuklu ailelerde, çocuklara çok iyi arkadaşlık yapan, apartman dairesinde kolaylıkla beslenebilen American cocker fiyatları 7.000 TL ila 35.000 TL arasında bazı özelliklerine göre değişkenlik gösterir.

 • Bir yetiştiriciden alacağınız American cocker, 800 ila 2bin dolar arasında değişir.

 • Özel satıcılardan, bu cins köpekleri yetiştirenlerden alacağınız yavru American cocker cinsi köpekler, 800 ila 3bin dolar arasında değişen fiyatlara bulunur.

Sahiplendirme olarak tercih edeceğiniz American cocker cinsi köpekler; köpeğin yaşına bağlı olarak 200 ila 350 dolar arasında değişen fiyatlara sahiptir.

American Cocker Kökeni

American cocker kökeni üzerinde iki önemli teori bulunur. İlk teoriye göre; bu türün soyu tükenmiş olan ve çeşitli ırklarla birleştirilen İngiliz spaniel çeşidi olduğu iddia edilir. Diğer bir teori ise, bu cinsin; Amerika’da İngiliz cocker spaniel ile minyatür kaniş arasında melezleme yapıldığıdır.

Bunun yanında bu türün kökeni hakkında farklı görüşler de vardır. Buna göre;

 • Vücut tiplerine göre İspanyolların rutin olarak ağırlıklarına göre sınıflandırıldığı İngiltere’ye aittir.
 • Daha büyük ve ağır olanları tarla spanielleri ya da yaylı spanieller olarak adlandırılır.
 • Küçük olanlar ise yavru horoz İspanyolları olarak tanımlanır.

Bunun yanında American cocker spaniel; Amerika’da ayrı bir cins olarak standart haline geldi. American cocker cinsi köpekler; çekiciliği, dışa dönüklüğü ile arkadaş edinmeyi seven bir türdür.

Daha önceleri yürüyen kuşların avlanması ya da suda yakalamaya yardımcı olmak için yetiştirilen bu tür; popülerliğini av köpeği olarak değil, aile arkadaşı, çocuk dostu olarak kazandı.

American Cocker Özellikleri

American cocker cinsi köpekler; orta büyüklükte, erkek yavruları 38 cm ve dişi yavruları ise 43 cm boya kadar büyür. Ancak özellikleri bu kadarla kalmaz.

 • Kalın, yumuşak, siyah dalgalı, açık krem, beyaz, kahverengi gibi renk ve desenlere sahiptir.

 • Neşeli ve arkadaş canlısı mizaçlarıyla, küçük çocuklu aileler için oldukça idealdir.
 • İyi bir eğitim verildiğinde kedilerle de oldukça uyumludurlar. Avlanma içgüdülerinden dolayı, kuş olan bir evde bulunmaları sakıncalı olabilir.

Sevgi düzeyi oldukça yüksek olan American cocker cinsi köpekler; orta düzeyde egzersize ihtiyaç duyar. Orta dereceli enerjiye sahiptir ve orta derecede eğitilebilir düzeye sahiptir.

Yüksek seviyede havlama eğilimi bulunurken; oynaklığından dolayı, çocuklara ve diğer hayvanlara karşı yüksek derece dostluk sunar.

American Cocker Bakımı

Ailenizin sevimli bir bireyi haline gelecek American cocker bakımı için, bazı uygulamaların yapılması gerekir.

 • Her hafta kulaklara dikkat edilerek 4-6 hafta boyunca taranır.

 • Sportif ırka dahil olduğu için, haftada 1 ya da 2 haftada 1 kere yıkanır.
 • İlk banyo kiri çıkarmak için genel temizlik için yapılır.
 • Tüyleri yumuşaktır ve düzenli olarak fırçalama gerektirir. Fırçalama sırasında Aloe nemlendirici sprey ya da dolaşık açıcı spreyler kullanılır.
 • Patileri için; pençe balsamı kullanılır.
 • Tüylerinin şekillendirilmesi için, şekillendirme jeli kullanılır.
 • Gözlerin kontrol edilmesinin yanında, opti-soothe eye wash ile yıkanmalıdır.

Siz de Patilendim.com üzerinden ücretsiz ilan verebilir ya da verilmiş ilanları takip ederek, American cocker cinsi köpek ilanlarımıza göz atarak, çocuklarınıza en özel oyun arkadaşını bulabilirsiniz.