Köpek CinsleriSamoyed kategorisinde 1 ilan bulundu.
 • Görünüm
İlan Başlığı Fiyat İlan Tarihi Adres

Samoyed

Kalın kürkleri, tatlı doğalarıyla oldukça sevimli ve arkadaş canlısı olan Samoyed cinsi köpekler, Rusya dışından gelen sarı kurtlar olarak adlandırılır. Kızak çekmek, Sibirya’da ren geyiği ve diğer hayvanları gütmek ya da kutup ayılarını avlamak için tercih edilir. Samoyed ilanları ve bütçenize uygun Samoyed fiyatları için; Patilendim.com sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Samoyed Sahiplenme

Kabarık ve kıvırcık güzel tüyleri, etkileyici yüzleriyle Samoyed sahiplenme ilanları için Patilendim.com sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. En popüler aile köpekleri arasında yer alan Samoyedler, eğitilmesi zor olsa da harika arkadaşlık örneği gösterirler.

Patilendim.com sayfamız üzerinden inceleyeceğiniz Samoyed ilanları ile;

 • Aşı ve tuvalet eğitiminin olup olmadığını,
 • Yaş aralığını ve cinsiyetini,
 • Hangi ilden olduğunu, kimden olduğunu görebilirsiniz.

Nazik, sevecen ve sahiplenilen aileye karşı sadakatlerini gösterirler. Uzun ömürlü oldukları için, uzun vadede ailesiyle zaman geçirebilir. İyi huylu ve iyi mizaçları, yüksek enerjileriyle dikkat çekerler.

Samoyed Fiyatları

Spitz cinsi, büyük köpeklerden olan Samoyedler, mükemmel dayanıklılık, zekâ ve denge yeteneğine sahiptir. Sevgi dolu, korkusuz olmaları, her zaman arkadaşlık duygusuna sahip olmaları bu köpekleri, tam bir aile köpeği yapar.

Samoyed fiyatları 3.000 TL ila 6.000 TL arasında yaşına, dişi ya da erkek oluşuna, aşı durumuna, herhangi bir eğitimi olup olmadığına, alındığı yere, soyuna(SCR) göre farklı fiyatlara sahiptir. Ancak bir Samoyed edinmenin maliyeti ortalama 1200$ Amerikan doları ile 1400$ Amerikan doları arasında değişir.

 • Safkan yavru Samoyed 1000 dolar ile 3bin dolar arasında değişir.
 • Yetişkin bir Samoyed 150 dolar ile 400 dolar arasında fiyatlara sahiptir.
 • Bir hizmet ya da bekçi köpeği olarak Samoyed düşündüğünüzde 20bin dolar ile 60bin dolar arasında fiyatlara bulunabilir.

Safkan Samoyed satın aldığınızda; sadece finansal açıdan değil, yaşamınız üzerinde etkisi açısından büyük bir karar almış olursunuz. Son kararınızı verirken; Patilendim.com sayfamızı ziyaret ederek; Samoyedler hakkında detaylı bilgileri görebilir, ilanlarımızı inceleyebilir, en uygun ilana başvurarak, bu özel köpeklere sahip olabilirsiniz.

Samoyed Kökeni

Samoyedlerin ağzının köşeleri hafif kalkıktır ve bu özelliği, Sammy gülümsemesi olarak adlandırılır ve yaşadığı insanlara karşı mutlu, iyi huylu bir köpektir. Sibirya’nın Taimyr Yarımadası’nda yetişen Samoyed kökeni, Rusya ve Sibirya olarak tanımlanır.

Sibirya’nın soğuk kışlarında kızak çekmek, av hayvanlarını avlamak, ren geyiği gütmek gibi hizmetleri gören Samoyedler, aile köpeği olarak, sahibine tam sadakat gösterir. 19.yüzyıl sonu ve 20.yüzyıl başlarında Samoyedler, kaşiflere refakat etmiştir.

Samoyed Özellikleri

İnatçılığı, zekâsı, oynak yapısı, arkadaş canlısı olması, sosyalleşmeyi kolaylıkla yapabilmesi yanında Samoyed özellikleri oldukça fazladır.

 • 12 ila 14 yıl arasında yaşarlar. Erkekleri 53 cm ila 60 cm, dişiler ise 48 cm ila 53 cm arasında büyür.

 • Erkek Samoyedler 20.5 kg ile 30 kg arasında; dişi Samoyedler 16 kg ile 20.5 kg arası ağırlığa sahiptir.
 • Krem, beyaz renklere sahiptir.
 • Satın alınabilecek en pahalı köpek ırklarından biri olarak kabul edilir.

Orta derecede kolay eğitilebilirler. Bekçilik yeteneği orta derecededir. Tam bir çocuk dostudur ve tamamıyla ailenize sadakat gösterir. Diğer köpek ve kedilere orta derecede dostluk gösterir.

Samoyed Bakımı

Günlük yürüyeş ya da koşu dahil olmak üzere yeterli derecede egzersize ihtiyaç duyan Samoyed bakımı düzenli şekilde yapılır. Köpeğin tüylerini temiz ve iyi durumda tutmak için, sık sık tımar yapılır.

 • Tüyleri ara sıra kırpılmalıdır.

 • Tüyler haftada en az 1 kere fırçalanmalıdır.
 • Mevsimsel dökülme dönemlerinde günlük olarak tüyler fırçalanmalıdır.
 • Fırçalama işlemi yapılırken ince dişli fırça, iğneli fırça metal tarak kullanılabilir.
 • Her üç ayda 1 kere yıkanmalıdır.

Çocuklarınız için uygun cins ve çevrelerinde oyuncu, enerjik ve sevecenliğiyle tanınan Samoyedler için, Patilendim.com sayfamızı ziyaret ederek; ilanlarımızı görebilir, Samoyedler hakkında uzmanlarımızın hazırladığı detaylı bilgilendirmeleri takip edebilir, çocuklarınıza çok özel bir arkadaş kazandırmak için, ilgili işlemleri başlatabilirsiniz.