Köpek CinsleriChihuahua kategorisinde ilan bulunamadı.
  • Görünüm
İlan Başlığı Fiyat İlan Tarihi Adres
İlan bulunamadı.

Chihuahua – Şivava

Chihuahua, dünyanın bilinen en küçük köpek ırkıdır. Meksika’da yetiştirilmiş olan bu köpekler günümüzde dünyanın en popüler köpeklerinden biri. Chihuahua ilanları altında Patilendim.com sizler için bu köpekler hakkında tüm bilgileri paylaşıyor. Chihuahua bakımı, özellikleri ve Chihuahua fiyatları hakkında bilmeniz gereken detayları sizler için hazırladık!

Chihuahua – Şivava Sahiplenme

Chihuahua, yüzyıllar önce Meksika’da Kızılderililer tarafından yetiştirildiği bilinen bir köpek cinsidir. Daha sonra dünyanın her yerinde tanınan bu köpekler, dünyanın en küçük köpek ırklarından biridir. Şivava sahiplenmeden önce karakteri ve bakımı hakkında bilgi sahibi olmanız önemli.

Chihuahua – Şivava Fiyatları

Chihuahua cinsi köpekler, sahiplerine bağlı, neşeli, enerjisi çok yüksek köpeklerdir. Hayat dolu olan bu köpekler sinirli görünse de sevdiklerine karşı oldukça uysaldır. Şivava fiyatları rengine ve şecere durumuna göre değişiklik gösterir. Bu köpeklerin fiyatı ortalama 3.000 TL – 6.000 TL arasındadır.

Chihuahua – Şivava Kökeni

Şivava kökeni Meksika’dır. Meksika’da Kızılderililer tarafından yetiştirildiği bilinen bu köpekler zamanla Avrupa’da tanınmaya başlamış ve günümüzde dünyanın en popüler köpeklerinden biri olmuştur. Şivava, küçük bedeni ile tanınan bir köpektir. Dünyanın en küçük köpek ırklarından biridir. Chihuahua adını Meksika’daki bir eyaletten almıştır.

Chihuahua, sevgi dolu ve enerjisi çok yüksek bir ırktır. Sahiplenildikten sonra sahibine karşı bağlı olan bu köpekler, rahatsız oldukları ortamda bulunmak istemez. İnsanlara ve hayvanlara karşı saygılı bir köpektir. Chihuahua cinsi bir köpekle birlikte yaşamak oyunu çok mutlu eder.

Chihuahua – Şivava Özellikleri

Chihuahua dünyanın en popüler köpek cinslerinden biri. Küçük bedeni ile dikkat çeken bu köpekler, bilinen en küçük köpek cinsi. Küçük ırk köpek cinslerinden biri olan Şivava, beyaz, kahve, altın rengi gibi birçok renkte olabilir. Bacakları ince, kafası küçük ve bedeni kaslıdır.

Gözleri yuvarlak olan Şivavalar, minik bir buruna sahiptir. Kulaklarının sivriliği ile dikkat çeken bu köpeklerin bedenleri görünenin aksine güçlüdür. Tüyleri kısa ve farklı renklerdedir. Kısa tüylere sahip olduğu için bakımı kolaydır.

Chihuahua – Şivava Bakımı

Chihuahua bakımı zor olan köpeklerden biri değildir. Bu köpekler uysal oldukları için eğitim vermeniz zor olmayacaktır. Özellikle yavruyken aldığınız köpekleri sosyal bir ortamda yetiştirebilir ve daha sakin bir yapıya sahip olmasını sağlayabilirsiniz.

  • Sahiplendikten sonra tuvalet eğitimi için ilk bir hafta belirli bir yere götürebilir ve götürdüğünüz yere bir işaret bırakabilirsiniz.

  • Beslenme düzeni yavru, yetişkin olmasına bağlı olarak seçeceğiniz özel mamalarla düzenlenmelidir.
  • Bu köpeklerin gözlem yetenekleri çok gelişmiş olduğu için ortamda onu rahatsız edecek bir şey olması ortamlardan uzaklaşmasına neden olur.
  • Huzursuz olmaması için etrafında rahatsız olacağı nesneler bırakmamaya özen göstermelisiniz.
  • Tüyleri kısa olduğu için sıklıkla yıkamanıza ve tüylerini taramanıza gerek yoktur.
  • Ayda bir kez köpek şampuanı ile yıkayabilir, tüylerini hafif bir şekilde tarayabilirsiniz.