Köpek CinsleriRottweiler kategorisinde ilan bulunamadı.
  • Görünüm
İlan bulunamadı.

Rottweiler

Rottweiler, Alman kökenli bir bekçi köpeğidir. İsmini Almanya’nın bir kasabasından almıştır. Bilinen en eski köpek ırklarından biridir. 1900’lü yıllardan bu yana polis teşkilatlarında kullanılır. Rottweiler fiyatları eğitimleri, şeceresi, yaşı gibi etkenlere göre değişir. Patilendim.com olarak Rottweiler ilanları, bakımı, özellikleri hakkında her şeyi anlattık!

Rottweiler Sahiplenme

Rottweiler sahiplenecek kişilerin köpek eğitimi konusunda deneyimi ve bilgisi olması önemlidir. Bu köpekler kendinden emin tavırlar sergiler, saldırgan, cesur ve atiktir. İyi eğitilmemesi ve sosyalleşmemesi saldırgan davranmasına neden olur. Yabancı insanlara ve diğer hayvanlara karşı saldırgan tavırlar sergileyebilir.

Rottweiler, dünyanın en tehlikeli 10 köpeğinden biridir. İyi eğitilmeyen köpekler, insanlar ve diğer hayvanlar için tehlike oluşturur. Bu nedenle sahipleneceğiniz köpeklerin eğitimli olmasına dikkat edebilir veya yavruyken sahiplenerek sosyalleştirebilirsiniz.

Rottweiler Fiyatları

Rottweiler, dünyanın en tehlikeli köpek ırklarından biri olarak tanınır. Alman kökenli olan bu köpekler uzun süredir polis teşkilatlarında görevli olarak çalışır. İyi eğitildiği sürece sadıklardır. Rottweiler fiyatları, köpeklerin şeceresi, eğitimi gibi etkenlere göre değişiklik gösterir. Rottweiler kaç TL: Rottweiler fiyatı ortalama 3.000 TL’dir.

Rottweiler Kökeni

Rottweiler, kökeni oldukça eskilere dayanan bir köpek ırkıdır. Alman kökenli olan bu köpeklerin Roma İmparatorluğunda ortaya çıktığı bilinir. Roma ordularına sürü gütme ve bekçilik özellikleri ile yardımcı olmuşlardır. Daha sonra koyun satıcıları, sürülerinin korunması için bu köpekleri kullanmışlardır. Uzun yıllar bekçilik yaparak insanlara yardımcı olmuşlardır. Günümüzde güvenlik sağlamak adına polis teşkilatları tarafından kullanılır.

Rottweiler Özellikleri

Rottweiler, Almanya kökenli olan ve tarihi oldukça eskilere dayanan bir köpek ırkıdır. Dünyanın bilinen en eski köpek ırklarından biridir. Roma İmparatorluğu döneminde ortaya çıkan bu köpekler, uzun yıllar bekçilik yaparak insanlara yardımcı olmuştur. Günümüzde hala güvenliği sağlamak adına polislerle birlikte çalışmak için eğitim alan bu köpekler oldukça akıllı ve zekidir. Rottweiler tehlikeli mi: Rottweiler dünyanın en tehlikeli köpeklerinden biridir.

  • Rottweiler, ortalama 60 cm, 40 kg’dır.

  • Renkleri siyah ve kahverengi olabilir.
  • Korkusuz, cesur, itaatkar, atik bir yapısı vardır.
  • İyi eğitildiği ve sosyalleştirildiği sürece insanlara karşı ılımlı ve sevecen bir köpektir.
  • Zeki yapısı sayesinde eğitilmesi kolaydır ve sahibine çok bağlıdır.
  • Ortalama 10 yıl yaşayan bu köpeklere iyi bakım yapıldığı sürece daha uzun süre yaşayabilirler.

Rottweiler Bakımı

Rottweiler bakımından dikkat edilmesi gereken en önemli nokta köpeğin iyi bir eğitim alması ve sosyalleştirilmesidir. Aksi takdirde bu köpekler insanlara ve hayvanlara karşı saldırma eğilimi gösterir. Zeki ve uyumlu olduğu için eğitilmesi kolaydır.

Beslenme düzeni, uyku düzeni, egzersiz gibi rutin bakımları, diğer köpeklerin bakımları ile aynı şekilde yapılabilir. Tüyleri kısa olduğu için sıklıkla fırçalamanız veya yıkamanız gerekmez. Kirlendiğinde yıkayabilir, tüylerini ayda bir kez fırçalayabilirsiniz. Evde kalmayı sevmeyen bu köpekleri günlük en az 1 saat dışarı çıkarmalısınız.