Köpek CinsleriSibirya Kurdu - Husky kategorisinde ilan bulunamadı.
  • Görünüm
İlan Başlığı Fiyat İlan Tarihi Adres
İlan bulunamadı.

Husky- Sibirya Kurdu

Sibirya kökenli olan Husky, geçmişte kızak çekme, çobanlık ve bekçilik gibi görevlerde kullanılan bir köpek ırkıdır. En belirgin fiziksel özelliği buz mavisi gözleridir. Sıcağı sevmez ve avcılık içgüdüsü vardır. Husky- Sibirya Kurdu fiyatları eğitimi, yaşı, şeceresi gibi etkenlere göre değişiklik gösterir. Patilendim.com olarak Husky- Sibirya Kurdu ilanları, özellikleri, bakımı gibi tüm detayları sizler için hazırladık!

Husky- Sibirya Kurdu Sahiplenme

Husky cinsi köpekler, evde beslemek için uygun olan köpek ırklarından biridir. Yıllarca avcılık ve bekçilik için kullanılan bu köpeklerde sahiplenme duygusu oldukça fazladır. Sahibini ve ailesini korur, sahibine karşı çok bağlıdır. Zeki bir ırk olduğu için eğitilmesi zor değildir. Ancak inatçı ve huysuz bir yapısı da vardır.

Oldukça hareketli olduğu için koşarak oyun oynamak en sevdiği aktiviteler arasındadır. Bu nedenle uzun süre evde kalmak bu köpeklere göre değildir. Mümkünse bahçede bakabilir veya sıklıkla dışarı çıkararak oyun oynayabilirsiniz. Evde kaldığında sıkılır ve eşyaları kemirmek gibi yaramazlıklar yapabilir.

Husky- Sibirya Kurdu Fiyatları

Sibirya kurdunun fiyatları, eğitimi, şeceresi, yaşı gibi etkenlere bağlı olarak değişiklik gösterir. Sibirya kurdu kaç TL: Sibirya kurdu fiyatları ortalama 3.000 TL’dir. Bu fiyatlar 4.000 TL’ye kadar çıkabilir.

Husky- Sibirya Kurdu Kökeni

Sibirya kurdunun kökeni Sibirya’dır. Sibirya’da Ren Geyiği bekçiliği ve avcılık gibi işlerde kullanılmıştır. Kökeninden dolayı sıcağı sevmez. Sıcak havalarda dışarı çıkmaktan rahatsız olur ve huzursuzluğunu havlayarak belli eder. Bunun dışında gereksiz havlama ve saldırganlık gibi bir huyları yoktur.

Husky- Sibirya Kurdu Özellikleri

Husky, evde beslemek için uygun karaktere sahip olduğu bilinen köpek ırklarından biridir. Bu köpekler, sahiplerine karşı uyumlu ve sadıktır. Zeki olmalarından dolayı eğitim verilmesi zor değildir. Ancak sosyalleşmesi için küçük yaşlarda eğitim alması gerekir. Avcılık içgüdüsü olduğu için fare, haşere gibi hayvanları avlamaya meyillidir.

  • Sibirya kurdunun en belirgin özelliği açık mavi göz rengidir.

  • Tüyleri kabarıktır ve beyaz, siyah, gri gibi tek renklerde veya karışık renklerde olabilir.
  • Hareketli ve haylaz bir yapısı olduğu için evde fazla yalnız kalmaması gerekir.
  • Yabancılara karşı saygılı, insanlara ve hayvanlara karşı naziktir.
  • Dost canlısı bir yapısı vardır ve sahibinin sözünü dinler.
  • Boyları ortalama 55 cm, kiloları ortalama 25 kg’dır.
  • Ortalama yaşam süreleri 12-15 yıldır.

Husky- Sibirya Kurdu Bakımı

Sibirya kurdu nasıl bakılır: Sibirya kurdu evde bakılması mümkün olan bir köpek ırkıdır. Hareketli yapısından dolayı gün içerisinde yarım saat kadar egzersiz yapması gerekir. Kökenlerinden dolayı sıcağı sevmezler.

Beslenme düzeni, uyku düzeni gibi rutin bakımları için ekstra dikkat etmeniz gereken etkenler yoktur. Diş bakımına dikkat etmeniz, tüylerinin yapısının bozulmaması için özel fırçalarla taramanız ve sıklıkla yıkamanız gerekir. Evde uzun süre yalnız kalmamalıdır.