Köpek CinsleriMorkie kategorisinde ilan bulunamadı.
  • Görünüm
İlan Başlığı Fiyat İlan Tarihi Adres
İlan bulunamadı.

Morkie

Morkie, Malta ve Yorkshire köpek ırklarının melezlenmesi ile ortaya çıkan küçük ırk köpeklerden biridir. Bacakları kısa, tüyleri kabarık, gözleri ve burnu küçük olan bu köpekler, sevimli görünümleri ile dikkat çeker. Morkie fiyatları eğitimleri ve şecerelerine göre değişiklik gösterir. Patilendim.com olarak Morkie ilanları, bakımı ve özellikleri hakkında her şeyi anlattık!

Morkie Sahiplenme

Morkie, eğlenceli, cesur, zeki bir yapıya sahiptir. Bu köpekleri sahiplendiğinizde ilk olarak ortama uyum sağlaması zor olacaktır. Ancak kısa süre içerisinde sahibine ve evine alışır. Sahibine çok sadıktır ve sürekli birlikte zaman geçirmek ister. Oyun oynamayı çok seven bu köpekler oldukça hareketlidir.

Morkie sahiplenirken köpek eğitimi hakkında bilgi sahibi olmanız önemlidir. Bu köpekler iyi eğitilmediği takdirde yabancılara karşı gereksiz havlama ve saldırma eğiliminde olabilir. Özellikle diğer köpeklere karşı saldırgan tavırlar sergilerler.

Morkie Fiyatları

Morkie, sahibi ile vakit geçirmeyi seven, söz dinleyen ve sevimli görünümü ile evde beslemek için uygun olan bir köpek ırkıdır. Morkie fiyatları, şeceresi, yaşı, eğitimi gibi etkenlere göre değişiklik gösterir. Morkie kaç TL: Morkie ortalama 2.000 TL’dir.

Morkie Kökeni

Morkie, Malta ve Yorkshire köpek ırklarının melezlenmesi sonucu ortaya çıkmıştır. Eski bir köpek ırkı değildir. Küçük ırklardan biri olan bu köpekler, kabarık tüyleri ve minik bedenleri ile dikkat çeker. Gözleri, burnu ve kafası küçük olan Morkie, oldukça sevimli bir görünüme sahiptir.

Morkie Özellikleri

Morkie, birçok köpek ırkına göre yeni sayılabilecek köpek ırklarından biridir. Melez olan Morkie, Malta köpeğine daha çok benzer. Küçük bir bedene sahiptir ve bacakları bedenine göre kısadır. Kafası bedeni ile orantılı şekilde büyüktür. Yüz hatlarının tamamı küçüktür be masum bakışları vardır.

Fiziksel özellikleri sevimli olduğu gibi bu köpeklerin karakterleri de kendini sevdirir. Sahiplerine ve sevdiği insanlara karşı çok cana yakındır. Oyun oynamak için yanlarına yaklaşmaktan çekinmezler. Yabancı insanlara karşı çok ılımlı olmasalar da yeni girdikleri ortamlara kolay alışırlar.

İyi eğitildikleri sürece sosyallerdir. Diğer hayvanlara ve çocuklara karşı ılımlı olsalar da sert tepkiler karşısında saldırgan tavırlar sergileyebilirler. Bu nedenle çocuklarla baş başa bırakılmaması tavsiye edilir. Morkie en fazla ne kadar büyür: Morkie en fazla 30 cm, 6 kg olacak kadar büyür.

 

Morkie Bakımı

Morkie bakımı zor olan bir köpek ırkı değildir. Sahibini yormayan bu köpekler, zekidir ve söz dinler. Sahiplerine karşı sadık oldukları kadar korumacıdırlar. Sahiplerini kıskanma eğilimi gösterebilirler. Bu köpeklerin bakımında en çok dikkat etmeniz gereken tüy bakımıdır.

Morkie kabarık ve özel görünen tüylere sahiptir. Bu görünümün kaybolmaması için sıklıkla fırçalamanız ve ayda bir kez yıkamanız gerekir. Bunun dışında beslenme, uyku, egzersiz gibi düzenlerinin tümünü diğer köpeklerin bakım rutinlerine benzer şekilde yapabilir, sağlık kontrollerine dikkat ederek ömrünün daha uzun olmasını sağlayabilirsiniz.