Köpek CinsleriLabrador Retriever kategorisinde ilan bulunamadı.
  • Görünüm
İlan Başlığı Fiyat İlan Tarihi Adres
İlan bulunamadı.

Labrador

Labrador Retriever, Kanada kökenli bir köpek ırkıdır. Orta irilikte olan bu köpekler, sabırlı ve duygusal olmaları ile tanınır. Kanada’da en çok kullanılan rehber köpekleridir. Labrador fiyatları eğitimleri ve şecerelerine göre değişiklik gösterir. Patilendim.com olarak Labrador ilanları, bakımı ve özellikleri gibi tüm detayları sizler için hazırladık!

Labrador Sahiplenme

Labrador sahiplenirken köpek eğitimi konusunda deneyimli olmanıza gerek yoktur. Bu köpekler, oldukça uysal bir yapıya sahip olmalarından dolayı girdikleri yabancı ortamlara kolaylıkla adapte olur. Eve ilk geldiğinde alışması için ona daha hassas davranmalısınız.

İlk aşamada tuvalet eğitimi, beslenme düzeni gibi rutinlerine alışması için yanında olmalı ve ilgilenmelisiniz. Kısa süre içerisinde bakım rutini oturur ve ekstra ilgi göstermenize gerek kalmaz. Evinde bebek olan veya farklı evcil hayvanı olan kişilerin de sahiplenebileceği bir köpektir.

Labrador Fiyatları

Labrador, dünyanın en sevecen ve sabırlı köpeklerinden biridir. Karakter özellikleri Golden Retriever ile benzerdir. Uysal ve sevecen yapıları ile dünyanın en popüler köpek ırklarından biri olmuştur. Labrador fiyatları, şecereleri, eğitimi, yaşı gibi etkenlere göre değişiklik gösterir. Labrador kaç TL: Labrador, ortalama 3.000 TL’dir. Bu fiyatlar 5.000 TL’ye kadar yükselebilir.

Labrador Kökeni

Labrador, Kanada kökenlidir. Kanada’da av köpeği olarak yetiştirilmiştir. Zekası, uyumluluğu, uysallığı sayesinde dünyanın en önemli rehber köpeklerinden biri olmuştur. Kanada’da görme engelli rehberliği gibi rehber köpeği olarak en çok eğitilen köpeklerdir.

Labrador Özellikleri

Labrador, Kanada kökenli orta irilikte bir köpek ırkıdır. Renkleri; siyah, beyaz, sarı gibi farklı renklerden oluşabilir. Tüyleri ne uzun ne kısadır. Boyları ortalama 55 cm, ağırlıkları ortalama 25 kg’dır. Bacakları, bedeni ve kafasının boyutları orantılıdır. Labrador apartmanda beslenir mi: Gereksiz havlama eğilimi göstermediği için apartmanda beslenmesi mümkündür.

  • Labrador oldukça zeki bir ırk olduğu için rehber köpeği veya işçi köpeği olarak eğitilmesi mümkündür.

  • Uysal bir yapıya sahiptir, insanlarla ve hayvanlarla arası iyidir.
  • Çocuklarla arası iyidir ve eğitildiğinde çocuk bakımına yardımcı olabilir.
  • Girdiği ortamlara kolaylıkla uyum sağlar ve yabancılarla iyi anlaşır.
  • Saldırgan tavırlar sergilemez, gereksiz havlama eğiliminde bulunmaz.
  • Oldukça hareketli ve enerjik bir yapıya sahip olduğu için çok fazla oyun oynamak ister.

Labrador Bakımı

Labrador, bakımı oldukça kolay olan bir köpektir. Bu köpekleri sahiplendikten sonra eve ve ev halkına alışması için çaba sarf etmenize gerek yoktur. Girdiği her ortama kolay bir şekilde uyum sağlar ve söz dinler. Zeki ve itaatkar yapısından dolayı eğitilmesi oldukça kolaydır.

Bakım rutini oluştururken ekstra bir ilgi göstermeniz gerekmez. İlk etapta beslenme düzeni veteriner hekimler tarafından belirlenmelidir. Tüyleri parlak ve canlı bir yapıya sahip olduğu için düzenli bakım yapmalısınız. Tüy bakımı yapılmadığında rengi solar ve cansız görünür. Günlük yarım saat kadar egzersiz yapmak için dışarı çıkarmalısınız.