Köpek CinsleriSpitz kategorisinde 2 ilan bulundu.
  • Görünüm
İlan Başlığı Fiyat İlan Tarihi Adres

Spitz

Spitz, beyaz kürklü köpekleri tanımlamak için kullanılan bir kelimedir. Spitz köpekler, beyaz, kabarık bir kürke sahiptir, kulakları sivri ve diktir. Avrupa ve Asya Spitzleri olarak farklı türlere ayrılmışlardır. Spitz fiyatları köpeklerin özellikleri, şeceresi gibi etkenlere göre değişiklik gösterir. Patilendim.com olarak Spitz ilanları ve bu köpeklerin bakımları hakkında her şeyi anlattık!

Spitz Sahiplenme

Spitz, beyaz kürklü küçük köpek ırklarından biridir. Bu köpekler, girdikleri ortamlara kolaylıkla uyum sağlar ve sevecenlerdir. Haraketli, neşeli, dost canlısı karakterleri vardır. Bakımları zor olmayan bu köpekleri tereddüt etmeden sahiplenebilirsiniz. Sahiplendikten sonra bir süre düzenini sağlaması için özel olarak ilgilenmeniz gerekir.

Japon Spitz, Spitz köpek türleri arasında en ünlüdür. Bu köpekler, zeki ve uyumludur. Alman Spitz köpekleri, Spitz ırkının öncüsü olan köpeklerdir. Spitz ırkı köpekler, evde beslemek için uygun karakterlere sahiptir. Bu köpeklerin bakımlarında ekstra dikkat etmeniz gereken etken tüy bakımıdır. Bunun dışında bakımlarını rutin köpek bakımı ile aynı şekilde yapabilirsiniz.

Spitz Fiyatları

Spitz, beyaz kürke ve sivri buruna sahip olan köpek türlerinin genel adıdır. Bu köpeklerin fiziksel özellikleri benzer olduğu gibi karakteristik özellikleri de benzerlik gösterir. Japon Spitz, Alman Spitz, Fin Spitzi gibi farklı köpek türleri vardır. Bu köpeklerin fiyatları, türlerine, şecerelerine, eğitimlerine ve yaşlarına göre değişiklik gösterir. Ortalama 3.000TL ila 10.000 TL arasında fiyatları değişkenlik göstermektedir.

Spitz Kökeni

Spitz kökenleri, Japon, Alman ve Fin olmak üzere farklılık gösterir. Bu köpeklerin benzer fiziksel özelliklere sahip olması genel olarak Spitz olarak adlandırılmalarını sağlamıştır. Spitz türünün öncüsü, Alman Spitz’dir. Bu nedenle Alman kökenli denilebilir. Japon kökenli ve Fin kökenli olan köpeklerin kürk özelliklerinin tümü aynıdır. Beyaz kabarık kürkleri, sivri siyah burunları ile dikkat çekerler.

Spitz Özellikleri

Spitz, sevimli görünümleri ile dikkat çeken köpek ırklarıdır. Bu köpekler, beyaz kabarık tüylere sahiptir. Uzun ve tüylü kuyrukları vardır. Kulakları sivri, burunları küçük ve siyahtır. Asil bir görünümleri vardır. Satılık Spitz köpekler Alman, Fin ve Japon kökenli olabilir. Spitz köpekler, kökenlerine göre farklı türlere ayrılmıştır.

  • Spitz köpekler, cesur, dost canlısı, sevecen, neşeli karakterlere sahiplerdir.

  • Çocuklarla ve diğer hayvanlarla arası iyi olsa da sert tavırlar karşısında saldırgan davranabilirler.
  • Zeki ve uyumlu oldukları için eğitilmesi kolaydır.
  • Ortalama ömürleri 15 yıldır. Bakımları iyi yapıldığında daha uzun süre yaşaması mümkündür.
  • Yabancılarla arası iyi olduğu için sosyal ortamlara girebilir ve girdiği ortamlara kolaylıkla uyum sağlayabilir.

Spitz Bakımı

Spitz köpeklerinin özellikleri genel olarak benzerdir. Bu nedenle bakımları için de genel tabirler kullanmak mümkündür. Bu köpekler, zeki ve uyumlu olduğu için eğitilmesi kolaydır. Beslenme, uyku, tuvalet gibi rutin bakım düzeni, diğer köpeklerle aynı şekilde yapılabilir. Tüy yapısının bozulmaması için tüylerine özel bir bakım yapmanız gerekir.