Köpek CinsleriPekinez kategorisinde ilan bulunamadı.
  • Görünüm
İlan Başlığı Fiyat İlan Tarihi Adres
İlan bulunamadı.

Pekinez

Pekinez, bilinen diğer adıyla Pekingese, Çin kökenli bir küçük köpek ırkıdır. Asık suratı, düşük kulakları ve tüylü yüzü ile dikkat çeker. Çin Kraliyet ailesinin soylu bir köpeğidir. Pekinez fiyatları köpeğin şeceresi, eğitimi gibi özelliklerine göre değişiklik gösterir. Patilendim.com olarak Pekinez ilanları, bakımı, özellikleri gibi tüm detayları sizler için hazırladık!

Pekinez Sahiplenme

Pekinez, süs köpeği sınıfında yer alan bir köpek ırkıdır. Bu köpekler, cesur, neşeli, hassas bir karaktere sahiptir. Sahiplendiğinizde ilk etapta eve alışması zor olacaktır. Ancak ona karşı hassas olmanız ve ilgili davranmanız kısa sürede alışmasını sağlar. Eve geldiğinde ev halkının çok üstüne gitmemesi gerekir. Pekinez, eve alıştıktan sonra daha cana yakın davranmaya başlayacaktır.

Pekinez inatçı, cesur ve başına buyruk hareket etmeye meyilli bir köpektir. Bu nedenle iyi bir eğitim verilmesi ve sosyalleştirilmesi önemlidir. Sosyalleştirilmediği takdirde insanlara ve hayvanlara karşı saldırgan tavırlar sergiler. Kendi cinsini tanır ve aynı cins köpeklerle iyi anlaşır.

Pekinez Fiyatları

Pekinez, dünyanın en popüler süs köpeklerinden biridir. Yüzyıllar önce Çin’de ortaya çıkan ve kutsal sayılan bu köpekler, günümüzde hala oldukça değerlidir. Pekine fiyatları, rengi, yaşı, eğitimi, şeceresi gibi etkenlere göre değişiklik gösterir. Pekinez kaç TL Fiyatı ne ? : Pekinez, ortalama 4.000 TL’dir.

Pekinez Kökeni

Pekinez, Çin kökenlidir ve Tibetan Spaniel cinsiyle akrabadır. Çin Kraliyet ailesinin köpeği olduğu için soylu bir köpektir ve 700 yıllık bir geçmişi vardır. Budizm’in yükselmeye başladığı dönemlerde popüler kazanan Pekinez, Budizm inancında önemli bir sembol olarak kabul edilmektedir.

Pekinez Özellikleri

Pekinez, tarihi çok eskilere dayanan bir köpek ırkıdır. Çin kökenlidir ve Budizm inancının bir sembolüdür. Fiziksel olarak asık suratı, yüzünde bulunan tüyler ve kafasına kıyasla daha büyük olan gözleri ile dikkat çeker. Küçük ırk bir köpektir ve bacakları kısadır. Tüyleri hafif uzun ve yumuşaktır. Bu nedenle bakımında en çok dikkat edilmesi gereken tüyleridir.

Pekinez apartmanda beslenir mi: Pekinez havlama eğilimi gösteren bir köpek olduğu için apartmanda beslemek için uygun değildir. Gereksiz havlama ve saldırma eğilimi vardır. Oldukça hareketlidir ve oyun oynamayı çok severler. Akıllı, cesur, neşeli bir kişiliği vardır. İlgiyi çok seven bu köpekler yeterli ilgiyi görmediğinde küserler.

Pekinez Bakımı

Pekinez, bakımı çok zor olmasa da dikkat gerektiren bir köpektir. Hassas ve sahibine çok bağlıdır. Bu nedenle sahibinden sürekli ilgi ve sevgi görmek ister. Beslenme düzeni, uyku düzeni gibi rutin bakımları diğer köpeklerin bakımı ile aynıdır. Pekiniz bakımı için ilk olarak veteriner hekime gidilmesi ve sağlık kontrollerinin yapılması gerekir.

  • Tüy yapısı yumuşak, kabarık ve sık olduğu için tüylerini her hafta fırçalamanız, ayda bir kez yıkamanız gerekir.

  • Sahibinden yeterli ilgiyi görmediğinde küsme eğilimi göstereceği için ilgi göstermeyi ihmal etmemelisiniz.
  • Hareketli bir yapısı olduğu için gün içerisinde en az yarım saat egzersiz yapmalıdır.