Köpek CinsleriAkita Inu kategorisinde 1 ilan bulundu.
 • Görünüm
İlan Başlığı Fiyat İlan Tarihi Adres

Akita Inu

Akita Inu, orta-kısa tüylere sahip genellikle kahverengi beyaz, siyah beyaz ya da yalnızca beyaz renklere sahip orta boy köpek cinsidir. Evde yaşamaya uygun yapıya sahip olmasının yanında sevimliliği ile sizlere mükemmel bir arkadaşlık sağlar. Uygun Akita Inu fiyatları ile de gönlünüzü fethedecektir.

Akita Inu ilanları paylaşımımız sayesinde siz de en iyi dostunuzu güvenle sahiplenin! Köpeğinizin ihtiyaçlarınıza dahil her şey Patilendim.com’da.

Akita Inu Sahiplenme

Akita Inu köpek cinsinin sahiplenilmesi için tercih edeceğiniz platform, sahiplenme sırasında yaşayacağını problemlerin ortadan kalmasına yardımcı olur. Bunun yanında köpeğinizi sahiplenme sırasında mutlaka dikkat etmeniz gereken noktalar bulunur;

 • Köpek ilanı içerisinde verilen bilgileri dikkatli olarak okumanız gerekir. Eski köpek sahibinin dokunduğu noktaları bilmeniz köpeğiniz ile aranızda daha sağlıklı bir iletişim oluşturmanıza yardımcı olur.

 • Köpek sahiplenme işleminizin hemen ardından veterineri ziyaret etmeniz gerekir. Bu nedenle sahiplenme sırasında eski sahibe bildiği hastalıkları olup olmadığını sormalısınız.
 • Köpek sahiplenme sırasında karşınızdaki kişinin kaçamak tutumları bulunuyorsa sahiplenme işlemini yarıda bırakmalısınız. Sizinle iş birliği yapacak kişiler çok daha kolay sahiplenme yapmanıza yardımcı olur.

Akita Inu Fiyatları

Akita Inu fiyatları yayınlanan ilanlara göre değişiklik gösterir. Ancak Genelde 2.500 TL ila 10.000 TL arasında değişkenlik göstermektedir. Bunun temel nedenleri içerisinde hem ilanın hem de sahiplenilen köpeğin değişik özelliklere sahip olmasıdır. Ayrıca ilan yayınlama işlemini sağlayan kişinin beklentileri de ilanın fiyatını etkileyecektir.

Sahiplenmek istediğiniz köpek daha küçük yaşa sahip ise, önceden kısırlaştırılmışsa ya da benzeri durumlar bulunuyorsa fiyatında değişiklik görmeniz beklenir.

Akita Inu Kökeni

Akita Inu köpeğinin kökeni Japonya’dır. Japonya içerisinde yer alan Honshu adasında Akita bölgesi bulunur. Adından da anlaşılabileceği gibi bu köpek cinsinin kökeni buradan gelmektedir. Bu köpek türünde görülen en önemli özelliklerden biri ise geçmişten bu güne kadar kendi türünü yüzyıllar boyunca saklayabilmiştir.

Akita Inu Özellikleri

Akita Inu özellikleri şu şekildedir;

 • Bu köpekler sakin bir yapıya sahiptir. İyi yüzücülerdir ve birçok köpek türüne oranla oldukça zekidir.

 • Çocuklarla ve insanlarla sıcak bir yapıya sahiptir. Kolaylıkla arkadaşlık kurabilir ancak yabancı kişilere karşı mesafesini her zaman korur.
 • Akita Inu köpekleri ortalama 54 ila 71 cm arasındadır. Kiloları ise 50 ila 59 arasında değişiklik gösterir. Bu rakamlar köpeğinizin cinsiyeti ve yaşına göre değişiklik gösterir.
 • Akita Inu köpekleri diğer köpekler ile arkadaşlık kurma becerisinde oldukça kötüdür. Onlara karşı havlama hatta bazen saldırganlık gösterme eğiliminde olabilir.
 • Bu köpek türünün küçüklükten beri iyi bir şekilde eğitilmesi gerekir. Aldığı eğitim sayesinde çok daha arkadaş canlısı bir yapıya sahip olacaktır.
 • Bu köpek türünü evde beslemek isteyen kişilerin bilmesi gereken en önemli nokta her zaman onlara baskın bir sahiplik gösterilmesi gerektiğidir. Bu köpekler itaat etme konusunda oldukça iyidir. Eğer baskın olarak yetiştirilir ise eğitim sağlanması ve ileride daha iyi özelliklere sahip olması sağlanabilir.
 • Akita Inu köpekleri yetiştirildikleri aileye son derece bağımlıdır.

Akita Inu Bakımı

Akita Inu bakımı için ilk dikkat etmeniz gereken nokta ilgi göstermek olacaktır. Bu köpek türü sahibinden ilgi almaktan son derece hoşlanır.  Gün içerisinde en az 20 dakika yürüyüşe çıkmalı ve oyun oynayarak onunla vakit geçirmelisiniz.

Bunun yanında bu köpek türünün fazla tüy dökmesi beklenir. Köpeğinizi sıklıkla taramanız ve tıraş ettirmeniz bu problemi azaltmanıza yardımcı olur.

Akita Inu köpekleri daha çok açık havada kalmaktan hoşlanır. Bu nedenle evde beslemek onlar için can sıkıcı olabilir. Bu durumun engellenmesi için köpeğe özel alanlar oluşturulmalıdır.