Köpek CinsleriBeagle kategorisinde ilan bulunamadı.
 • Görünüm
İlan Başlığı Fiyat İlan Tarihi Adres
İlan bulunamadı.

Beagle

Neşeli tavırları, arkadaş canlısı kişiliğe sahip olan Beagle cinsi köpekler, küçük tazı türüdür. Aynı zamanda avlanma köpeği olarak da tercih edilen bu cins köpekler, sesleriyle tanınırlar. Beagle ilanları ve uygun Beagle fiyatları için Patilendim.com sayfamızı inceleyebilir, uzmanlarımızın bu cins üzerine verdiği detaylı bilgilere, sayfamız üzerinden ulaşabilirsiniz.

Beagle Sahiplenme

Yüksek zekâ seviyeleriyle tanınan ve koku alma yeteneklerinden dolayı, çoğunlukla av köpeği olarak kullanılan Beagle cinsi köpekler; nazik tavırları, itaatkâr ve oyunculuk yetenekleri dolayısıyla, çocuklu aileler için de oldukça özel bir cinstir.

 • Daha büyük köpek ırkları varken, küçük ırka mensup bir yavru sahiplenmek çok daha iyidir.

 • Özellikle çocuklu ailelerde çocuklara oyun arkadaşı için, mükemmel bir seçimdir.

Hem çocuklar hem de yetişkinler, bir Beagle sahiplenme için, oldukça heveslidir. Bakımının kolay olması, sevimli ve arkadaş canlısı olmalarının yanında; hizmet ya da gösteri çalışmaları için de ayrıca eğitilebilen, zekâsı yüksek hayvanlardır.

Zekâları ve sevgi dolu doğalarıyla tanınan Beagle sahiplenme işlemleri için; Patilendim.com üzerinden, satın alma fiyatları karşılaştırılabilir ya da sahiplenme yöntemiyle, kendinize ömür boyu sadık ve sevecen bir dost edinebilirsiniz.

Beagle Fiyatları

Tavşan avlamak için yetiştirilen bir köpek cinsi olan Beagle ırkı, arkadaş canlısı kişilikleriyle de oldukça popüler köpek ırklarından bir tanesidir. Beagle fiyatları genellikle 2.000₺ ila 5.000₺ arasında büyük ölçüde değişkenlik gösterebilir.

Tipik olarak köpeğin yaşının genç olması ve mizaçları dolayısıyla, maliyetleri biraz daha pahalı olacaktır. Ancak yeni yavru köpeğin fiyatını etkileyecek birçok faktör de vardır.

 • Ortalama olarak bir Beagle yavru fiyatı 500 ila 2bin dolar arasında değişir.
 • Gösteri kalitesinde yeteneğe sahip yavrular için 2bin dolar ve üzeri fiyatlar vardır.
 • Çoğu zaman, istisnai durumlara göre Beagle fiyatları 6bin dolara kadar çıkabilir.

Bunun yanında her zaman bir Beagle ya da melez Beagle cinsi tercih edilebilir. Melezleştirilmiş Beagle fiyatları ise ortalama 350 dolar ile 500 dolar arasında değişkenlik gösterir.

Patilendim.com üzerinde takip edeceğiniz satılık Beagle ilanları üzerinden, ilan sahibiyle görüşebilir, köpeğin tüm özelliklerini araştırabilir ve ilan sahibine bütçenize uygun teklif vererek, bu özel cins köpeklerden sahiplenebilir ya da satın alabilirsiniz.

Beagle Kökeni

Beagle adı; köpeklerin havlama sesine atıfta bulunur ve bunun için “boğaz ağzı” anlamındaki Fransızca be’geule terimden oluşturulmuştur.  Fransızca beigh kelimesi, İngilizce’de “begele” kelimesinden gelir ve “küçük” anlamında Keltçe “beag” kelimesinden oluşturulmuş olabilir.

Beagle cinsi köpeklerin kökeni, burjuva İngilizlerin çoğunlukla tazı sürülerine sahip olduğu 16.yüzyıl İngiltere’sine kadar uzanır. Daha küçük av köpekleri; tavşan ve diğer küçük avları yakalamak için Beagle cinsi köpekler tercih edilirdi.

Beagle cinsi köpekler İngiltere’de ve sonrasında Kuzey Amerika’da 19.yüzyılın sonlarında daha fazla görülmeye başlandı. Avlanma konusunda oldukça popüler hale gelen Beagler, günümüzde sürelerde kullanılsa da zamanla, özellikle çocuklu aileler için bir arkadaş, bir dost olarak kabullenilmeye başlandı.

Beagle Özellikleri

Avcı kişiliğine rağmen, dost canlısı ve sevecen bir tür olan Beagle cinsi köpekler; ılımlı yapıya, engebeli araziyi çevik hareketlerle geçmesiyle bilinir. Ancak özellikleri bunlarla sınırlı değildir.

 • Beagle cins köpekler, tazı grubundan köpeklerdir.

 • Ağırlıkları 9 kg ile 11.35 kilo arasında değişkenlik gösterir.
 • Kısa tüyleri vardır. 3 farklı renge sahiptir. Ten ya da siyah ve beyaz, kırmızı ve beyaz ile beyaz ve limon rengindedir.
 • Ortalama 10 ila 15 yıl yaşayabilirler.
 • Ortalama 33 cm ile 38 cm boya kadar büyürler.

Sevgi düzeyi, samimiyeti ve çocuklara dost tavrı en üst seviyededir. Yüksek egzersiz ihtiyaçları vardır. Üst seviyede oynaklığa ve enerji seviyesine sahiptir. Zekâsı ve havlama eğilimi yüksektir.

Orta derecede tüy dökme özelliği bulunurken, orta derecede eğitilebilirlik düzeyine sahiptir. Diğer hayvanlarla dost olma seviyesi ise orta düzeydedir.

Beagle Bakımı

Beagle cinsi köpekler, ortalama tüy dökme özelliği gösterir ve kısa tüyleri dolayısıyla, Beagle bakımı zorlayıcı değildir. Bakımı sırasında hafif, tahriş etmeyen şampuanlarla yıkanmalı ve sık sık sert kıllı fırça ile fırçalanmalıdır.

Zaman zaman kulaklarında renksiz ağda, kir, kötü koku, aşırı kaşınma, sürekli kafa sallama gibi enfeksiyon belirtileri görülebilir. Bu yüzden kulakları sıklıkla kontrol edilmeli ve tırnakları sürekli kesilmelidir.

Obezite, epilepsi, alerji, kiraz gözü, hipotiroidizm gibi sağlık sorunları görülmesi mümkün olsa da bu olağandışı belirtiler görüldüğünde, kısa sürede veteriner ile temasa geçildiğinde, kolaylıkla tedavi edilebilir.