Köpek CinsleriEnglish Bulldog kategorisinde ilan bulunamadı.
 • Görünüm
İlan Başlığı Fiyat İlan Tarihi Adres
İlan bulunamadı.

İngiliz Bulldog

İngiliz Bulldog, İngiliz kökenli küçük köpek ırklarından biridir. En belirgin özelliği sarkık yüzü ve sarkık kulaklarıdır. 1800’lü yıllarda köpek dövüşlerinde kullanılsa da zamanla uysal bir ırk haline getirilmiştir. İngiliz Bulldog fiyatları köpeklerin rengi ve şerecesi gibi etkenlere göre değişir. Patilendim.com olarak İngiliz Bulldog ilanları, bakımı, özellikleri hakkında bilmeniz gereken her şeyi anlattık!

İngiliz Bulldog Sahiplenme

İngiliz Bulldog sahiplenmek isteyenlerin köpek eğitimi hakkında deneyimi olmasına gerek yoktur. Bu köpekler uysal bir yapıya sahip olduğu için birçok ortama kolaylıkla uyum sağlar. Sahiplerine karşı bağlıdır ve söz dinlerler. Çok nadir saldırgan davranabilirler.

Evinizde kedi veya köpek besliyorsanız İngiliz Bulldog, ev arkadaşına karşı oldukça saygılı davranacaktır. Hem insanlara hem de diğer hayvanlara karşı uyumlu bir köpektir. Çocuklarla arası iyi olduğu için çocuğu olan insanların sahiplenebileceği köpek cinslerinden biridir.

İngiliz Bulldog Fiyatları

İngiliz Bulldog fiyatları, eğitimi, şeceresi, fiziksel özellikleri gibi etkenlere göre değişiklik gösterir. İngiliz Bulldog fiyatı ortalama 5.000 TL’dir. Bu fiyat 10.000 TL’ye kadar çıkabilmektedir.

İngiliz Bulldog Kökeni

İngiliz Bulldog köpeklerin kökeni adından da anlaşıldığı üzere İngiltere’dir. İngiltere’de dövüş için yetiştirilen bu köpekler, dövüşlerin yasaklanması ardından uysal bir ırk haline getirilmiştir. 19. Yüzyıllarda dövüş köpeği olarak kullanılsa da günümüzde oldukça uysal ve evcil olan köpek cinslerinden biridir.

İngiliz Bulldog Özellikleri

İngiliz Bulldog köpeği, diğer hayvanlarla ve insanlarla arası iyi olan bir köpektir. 1800’lü yıllarda dövüş köpeği olarak yetiştirilmiş, dövüşlerin yasaklanması ardından evcil bir hayvan olmuştur.

 • Boyları ortalama 30-40 cm’dir ve orta irilikte bir köpek cinsidir.

 • Ağırlıkları ortalama 25 kg’dır.
 • Gözleri küçük, burnu basık, çenesi geniş ve sarkıktır.
 • Asık suratından dolayı huysuz olduğu düşünülse de aksine oldukça neşeli ve cana yakındır.
 • Tüyleri kısa olan köpeklerin tüy renkleri farklılık gösterir.
 • Bacakları kaslı, kafaları bedenlerine göre daha büyüktür.
 • Solunum problemleri yaşadıkları için horlarlar ve çene yapılarından dolayı salyaları akar.
 • Sahiplerine karşı sadık ve korumacı bir karaktere sahiptir.
 • Çocuklarla ve diğer hayvanlarla arası iyi olduğu gibi yabancı ortamlara kısa süre içerisinde uyum sağlayabilirler.
 • Ortalama yaşam süreleri 10 yıldır.

İngiliz Bulldog Bakımı

İngiliz Bulldog özellikleri bu köpeklerin bakımlarının zor olmadığını gösterir. İngiliz Bulldog, girdiği ortama uyum sağlayan bir yapıya sahip olduğu için sahiplendikten sonra evini kısa sürede benimseyecektir. Beslenme, uyku düzeni gibi rutin düzenlerini sağlamak kolaydır. Sahiplerine karşı bağlı oldukları için sizinle daha çok zaman geçirmek isteyebilirler.

İngiliz Bulldog hassas bir yapıya sahiptir. Bu nedenle etrafında saldırgan bir hayvan olmaması, eğitim verirken sesinizi çok yükseltmemeniz gibi etkenlere dikkat etmelisiniz. Kırılgan yapısından dolayı olumsuzluklardan çok fazla etkilenirler. Hassas bir vücuda sahip oldukları için bakım ürünü seçerken köpekler için özel üretilen ürünleri tercih etmelisiniz.