Köpek CinsleriSchnauzer kategorisinde ilan bulunamadı.
  • Görünüm
İlan Başlığı Fiyat İlan Tarihi Adres
İlan bulunamadı.

Schnauzer

Schnauzer, Almanya’da ortaya çıkan köpek ırkıdır. Küçük köpek ırklarından biridir ve kabarık tüyleri ile dikkat çeker. Oldukça sevimli bir görünümü olan bu köpekler 1.800’lü yıllarda ortaya çıkmıştır. Schnauzer fiyatları şeceresi ve rengine göre değişiklik gösterir. Patilendim.com olarak Schnauzer ilanları, bakımı ve özellikleri hakkında her şeyi anlattık!

Schnauzer Sahiplenme

Schnauzer, tereddüt etmeden sahiplenebileceğiniz köpek ırklarından biridir. Bu köpekler, insanlarla ve diğer hayvanlarla oldukça iyi anlaşır. Dost canlısı kişiliği ile tanınır ve girdiği ortamlara kısa süre içerisinde uyum sağlar. Sahiplendiğinizde evine ve ev halkına kolaylıkla uyum sağlayacaktır.

Bu köpekler sahiplerine karşı sadıktır ve sahiplerinden ilgi görmek isterler. Eve alışma sürecinde özel olarak ilgilenmeniz, alışması için sıklıkla oyun oynamanız gerekir. Korkusuz bir yapısı olduğu için sosyalleştirmemeniz halinde saldırgan tavırlar sergilemeye meyillidir.

Schnauzer Fiyatları

Schnauzer, köklü bir geçmişe sahip olan köpek ırklarından biridir. Bu köpekler, sevimli görünümleri ile dikkat çeker ve cana yakın bir mizaçları vardır. Eğitilmesi kolay olduğu için evde beslemeye uygundur. Fiyatları şeceresi, rengi, eğitimi, yaşı gibi etkenlere göre değişiklik gösterir. Schnauzer kaç TL: Schnauzer ortalama 7.000 TL’dir. Bu fiyat, 12.000 TL’ye kadar çıkabilmektedir.

Schnauzer Kökeni

Schnauzer, 1.800’lü yıllarda ortaya çıkan Alman kökenli bir köpek ırkıdır. Küçük ırk olan bu köpekler, zeki ve dost canlısı bir yapıya sahiptir. Çocuklarla ve diğer hayvanlarla iletişime iyidir. Özellikle çocuklarla arası iyi olduğu için aile köpeklerinden biri olarak bilinir.

Schnauzer Özellikleri

Schnauzer nasıl bir köpek: Schnauzer sevecen, zeki ve itaatkar bir köpektir. Fiziksel olarak minik bedeni, kabarık tüyleri ile dikkat çeker. Gözleri kafasına göre daha büyüktür ve masum bakışları vardır. Bacaklarında ve yüzünde bulunan tüyler daha sevimli görünmesini sağlamıştır. Tüyleri sık, kabarık ve yumuşak olduğu için bakımında en çok dikkat edilmesi gereken etken tüyleridir.

  • Çocuklarla ve diğer hayvanlarla arası iyi olduğu için sosyal ortamlara girmesinde sakınca yoktur.

  • Zeki, itaatkar ve sahibine sadık olduğu için kolay eğitilir.
  • Gereksiz saldırma eğilimi olmasa da havlamaya meyilli olduğu için apartmanda beslemeye uygun değildir.
  • Dev, standart ve minyatür olarak üç farklı boyu vardır.
  • Tüy dökmemesi için tüylerinin düzenli olarak fırçalanması gerekir.
  • Haraketli bir yapıya sahiplerdir ve sıklıkla oyun oynamak isterler.
  • Sahibinden yeterli ilgiyi görmediğinde küsebilir.

Schnauzer Bakımı

Schnauzer, bakımı zor olmayan köpek ırklarından biridir. Bu köpekleri eğitmek zor olmadığı için ilk aşamada beslenme, tuvalet ve uyku düzenine kısa süre içerisinde uyum sağlayacaktır. Bakımı, diğer köpeklerin bakımı ile aynı şekilde yapılabilir.

Dişlerini fırçalamaya, tüylerini taramaya ve düzenli aralıklarla köpeğinizi yıkamaya özen göstermelisiniz. Bu köpekler hareketli bir yapıya sahip olduğu için günde en az 1 saat egzersiz yapmalıdır. Uyumlu bir yapıya sahiptir ve kalabalık ortamlara girmesinde sakınca yoktur.