45 Günlük Kedi Bakımı

23 Aralık 2021
45 Günlük Kedi Bakımı

45 günlük kedi bakımı yapılırken, ilk olarak beslenmesine dikkat edilmeli. Kedi ev içerisinde bulunurken, kendisine ait bir alan oluşturulmalı. Bu alanda güvenli olduğunu hissettiği takdirde kısa sürede alışır. Fakat güvenli bir alan oluşturulmazsa hem beslenme, hem de tuvalet gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılayamaz. Bu konuda tedirgin davranır.

45 Günlük Kedi Anneden Ayrılır Mı? 

Genel olarak halk arasında yavru kedilerin annelerinden ayrılma sürecinin 2 ay olduğu bilinir. Fakat bu süre kedi türüne göre değişkenlik göz etmektedir.

  • Veteriner hekimlere göre ise bu durum en az, 3 aylık sürede gerçekleşir.  45 günlük kedi yavrusunun annesinden ayrılması, tam anlamıyla 3 ay sürede görülür. Fakat normal süreçte anne kedinin sütü azalmaya başlayınca da, yavru kedinin anneden ayrılması mümkündür.

Net bir süreç söylenemez!

2 ya da 3 ay arasında değişmektedir. 

45 Günlük Kedi Bakımı Nasıl Yapılmalı?

45 günlük kedi, ilk kez eve getirildiği takdirde ilk olarak ev içerisinde sakin bir ortam oluşturulmalı. Aşırı kalabalık ve gürültülü bir ortam, kedinin tedirgin veya korkmasına neden olur.

Sessiz bir ortamda kendisine ait yatağı varsa; Oraya kediyi bırakabilirsiniz. Kapalı bir alanda bulunmak istemeyecektir. Bu yüzden daha geniş bir ortamda, özgür bir şekilde dolaşabilmesi için daha uygundur.

45 günlük kedinin ev içerisinde ihtiyaç duyacağı malzemeler;

  • İlk olarak mama
  • Ve su kabıdır.

Temizlenmesi kolay mama ve su kabı bulundurmalısınız.

Kedi tuvaleti ve kumuna da ihtiyaç duyulur. Fakat bu tuvalet eğitimi kazandıktan sonra bulundurulması gereken araçlardır.

Mama ve su kabı; Biberon ile beslenme süreci tamamlandıktan sonra daha katı yiyecekler tüketebilmesi için gereklidir.

  • Yaş mama ve kuru mama bulunur. Kuru mama içeriğinde %10, yaş mama içerisinde ise %75 oranında su bulunur. Yaş mama kedinin aynı zamanda su ihtiyacını da karşılar. Bu yüzden genel olarak tercih edilir. Kuru mama ile beraber ekstra kesinlikle suda vermeniz gerekiyor.

45 Günlük Kedi Ne Kadar Uyur?

45 günlük kedi bakımı için bilinmesi gereken detaylardan birisi de, uyku sürecidir. Kediler günün ortalama olarak 15 saatini uyuyarak geçirmektedirler. Fakat bu sürecin daha uzun ya da kısa süreli olması mümkün. Çoğu zaman yalnızca gözlerini dinlendirmek için uyuyor gibi görünseler de çoğu zaman da tamamen uyku halinde bulunurlar.

  • Özellikle yaz aylarında ortalama olarak uyku saatleri, 15 saatten daha fazladır. 45 günlük kedi ise aynı ortalama saatte, günü uyuyarak geçirir.
  • 45 günlük kedi henüz yavru bir kedi olduğu için günün büyük bölümü uyuyarak, kısa bir bölümünde ise yalnızca beslenme ile geçirmektedir. Kediniz çok fazla uyuduğu zaman tedirginleşmemeniz gerekiyor. Bu gayet olağan bir durumdur.

Yumuşak tüylü ve sevimli ifadeleri ile birbirinden farklı can yoldaşı kediler farklı cinslerine göre ayrılmaktadır. Siz de eviniz içerisinde küçük bir alanı minik yavrulara ayırmak istiyorsanız, patilendim.com web sitesindeki ilanlarımızı inceleyebilirsiniz. İlanlarımız video ve fotoğraflıdır

Haber Yorumları