Bakımı En Kolay Kedi

24 Aralık 2021
Bakımı En Kolay Kedi

Kediler, türlerine göre oldukça fazladır. Çocuklu, çocuksuz, herkes gibi siz de evde daha az zaman geçiriyorsanız, bakımı en kolay kedi türünü seçmelisiniz. Bu yüzden ev ortamına uyumlu bir arkadaş, sizin için ideal olur.

Peki, bakımı en kolay kedi hangisidir?

Eve Hangi Kedi Alınır? 

Evde kendiniz için yeni bir can yoldaşı arıyorsanız, genel olarak tercihiniz uyumlu ve bakımı kolay canlılardan yana olmaktadır.

  • Bakımı en kolay kedi; ev içerisinde çok fazla bulunmuyorsanız, sizin için doğru bir seçim olur. Farklı türlere ayrılan kediler arasında aşırı sakın sakinliği ile bilinen cinsler mevcuttur.

Chartreux; Yavruyken oldukça sadık, fakat ilerleyen yaşlarda sizden biraz uzaklaşan kedi cinsidir. bakımı en kolay kedi cinsleri içerisinde, ilk sırada bulunur.

  • Herhangi bir şey istemediği sürece sesi çıkmaz. Yalnızca yatağında uyur. Tuvaletini yapmadan önce veya yaptıktan sonra kesinlikle size belli hareketlerle haber verir.

Bombay kedisi; Kolay eğitilebilen ve az tüy döken kedi cinsidir.  Evde kolay vakit geçirebileceğiniz gibi aynı zamanda bakımı da kolay bir kedi aradığınızda, şahane bir ev kedisi olduğunu söyleyebiliriz.

Siyam; Zekâsı ile sizi adeta hayran bırakan, çok az tüy döken bir cinstir.

  • Dostluğunun  ise paha biçilemez olduğunu söyleyebiliriz.

Türk Van kedisi; İnsan canlısı ve evde yaşamaya gayet uygun kedilerdir. Hem sahibine, hem de ev içerisinde bulunan diğer ev ahalisine çok düşkündür. Bu yüzden evde bakımına da gayet uygundur. 

En Sakin Ev Kedisi Hangisi?

Bakımı en kolay kedi, genel olarak çalışan kişilerin istediği bir durumdur.

  • Çok fazla bakım gerektirmeyen, evde bulunmadığınız zamanlarda bile kendi yiyeceğini yiyip tuvalet ihtiyacını gideren kedi cinsleri, uyumlu ve sakin cinslerden oluşmaktadır. Bunlar arasında bakıldığı zaman en sakin ev kedisi olarak söyleyebileceğimiz cins, Chinchilla.
  • Yumuşacık tonlardaki sesi, her daim ilgi isteyen hareketleri ve hassas görünümüyle evde rahatlıkla besleyebilirsiniz.
  • İlk kez kedi besleyecek olan kişiler için de, genellikle önerilen bir cinstir. Çok fazla zorluk çıkartmaz. Rahat bir şekilde evde sizinle beraber vakit geçirir. 

En İyi Ev Kedisi Hangisi?

Duygusal, sadık ve sevimli yüz ifadesi ile Birman cinsi kedilerin  o kadar güzel huyları vardır ki bu durum onlara âşık olmanıza neden olur. Evde beslenmesinden tuvalet ihtiyacına kadar, gerekli eğitimi aldıktan sonra size herhangi bir zorluk çıkarmaz.

Çok iyi bir oyun arkadaşıdır!

Ev içerisinde neşe kattığı gibi yumuşacık tüyleriyle her daim okşamaktan kendinizi alamayacaksınız. Okşanmak onun en sevdiği özelliğidir. 

Evde Kedi Bakmak Zor Mu?

Evde kedi bakmak, ilk başlarda zor gelebilir. Fakat kediniz size alıştığı zaman siz de kendinizi alıştıysanız,  bundan sonraki süreç oldukça basittir.

Kedi beslemek sabır ister!

Ancak bakımı en kolay kedi cinsleri arasında bir seçim yaptığınızda, kendinize de vakit ayırabilirsiniz.

Yakın bir dost arıyorsanız, sevimli canlıların farklı türlerdeki seçeneklerinin her biri patilendim.com web sitemizde bulunmaktadır

Haber Yorumları