British Yavru Kedi Bakımı

23 Aralık 2021
British Yavru Kedi Bakımı

Evlerimizin neşesi ve kendine has karakteriyle yumuşacık kediler, hepimizin en hassas noktasıdır. Yumuşacık tüyü, kocaman gözleri ve sevimli bakışlarıyla en yakın arkadaşımızdır.

  • Birçok kedi cinsi bulunuyor. Kedi cinsleri kendi karakterlerine göre değişik özellikler gösterebilir. Bu cinsler içerisinde en popüler ve en ünlü olanı british cinsi kedilerdir.

Peki, British yavru kedi bakımı nedir?

British Kedi Bakımı Zor Mu?

British yavru kedi bakımı, British cinsi kediler için en çok merak edilen konular arasındadır. Bu cins kediler aslında çok uysal ve sevecendir.

  • Kısa ve çok yoğun tüyleri vardır!

Sessiz sakin oldukları kadar sahiplerine sadık olduğunu da söylememiz gerekiyor. Onların en önemli ihtiyaçları, tüylerini taramak ve bolca sevgi vermektir.

  • Diğer cins kedilerle, çok iyi anlaşamazlar!

Bu yüzden yalnız olmaları daha iyidir. Yanlarına arkadaş almak isteyebilirsiniz. Fakat bu British kediler için bir arkadaş değil aksine zarar olur. Yalnızca sizin ona sevgi göstermenizi ister. Sakin kediler olduğu için ev içerisinde rahatlıkla besleyebilirsiniz.

  • Sizi yormaz!

Yalnızca doğru beslenme ürünlerini kullanmalısınız.

British Kedi Bakımında Beslenme Nasıl Olmalı?

British yavru kedi bakımı ile ilgili çoğunluğun aklına takılan diğer önemli bir konu, British kedilerin beslenmesidir. British kediler, gün içerisinde çok fazla hareket halinde olmazlar. Bu da aşırı acıkmalarının önüne geçer.

  • Ev içerisinde belirli alanlara veteriner hekim tavsiyesi ile uygun mamalar koymalısınız. Bu kuru mama ya da yaş mama olarak değişir. Acıktığı zaman günün üç ya da dört öğününde, kendiliğinden gidip beslenirler.
  • British kedi bakımı esnasında beslenme ile ilgili detaylar, veteriner hekim sonrasında alınmalı.
  • Kedinizin ihtiyaçlarına göre ne tür mama kullanılacağı belirlenir. Yaş, boy ve kilo durumuna göre de bir mama tercihi yapılır.

British Kedi Tüy Döker Mi?

British kedi bakımı yapılırken, çok fazla tüy döktüğünü bilmeniz gerekiyor. British Short Hair olarak adlandırılan kedi cinsi çoğu zaman isminden dolayı sizi yanıltabilir. Fakat bu isme aldanmamalısınız.

Oldukça fazla tüy döktüğünü, söylememiz gerekiyor!

Özellikle tüy dökme mevsimlerinde ev içerisindeki her alanda, tüylerini görebilirsiniz. Ev temizliği konusunda ekstra bir çabaya girmeniz de, burada mümkündür.

  • Tüy dökülme miktarı veya sıklığı değişir. Fakat kedilerde, tüy dökme mevsimi olmayan bir kedi bulunmaz. Hemen hemen hepsi tüy dökmektedir. Çoğu daha sık, çoğu da daha az olarak değişir. British cins kedilerde, tüy dökenler arasında.

British Kedileri Yoğun Tüy Dökmesi Normal Mi?

British yavru kedi bakımı yapılırken, yoğun tüyler ile karşılaştığınızda çoğu zaman bu durum size endişe uyandırabilir.

  • British kedi ve diğer bilinen birçok kedi türleri bazı sebeplerden ötürü tüy dökebilir.

British kediler yoğun ve sık tüylü kedilerdir!

Bu yüzden çok fazla tüy dökmeleri, gayet normal. Yine de herhangi bir hastalık olmaması için veteriner hekimle irtibata geçebilirsiniz.

British kediler ve beraberindeki farklı türlere ait kedilerin her biri pantilendin.com web sitemizde bulunmaktadır. Sizde kendinizi yeni bir dostla şımartmak istiyorsanız, ilanlara göz atabilirsiniz.

Haber Yorumları