Cocker Köpek Bakımı

24 Kasım 2021
Cocker Köpek Bakımı

Amerikan cocker köpek bakımı, günlük rutinlerle uygulanır. Her gün taramanız ve fırçalamanız önemlidir. Ölü tüylerinden arındırmak için çeşitli periyotlarda bakıma götürülmeli, kulak ve göz kontrolleri yaptırılarak enfeksiyonlar önlenmelidir. Evde cocker bakımı ve beslenmesine dair diğer ayrıntılar için makaleyi inceleyin.

Cocker Köpek Kaç Yavru Doğurur?

Evde cocker köpek bakımı, köpeğin yaşıyla alakalı olarak yapılır. Beslenme, bakım, temizlik ve eğitim başlıklarında program oluşturarak sizinle ve evinizde uyum içinde yaşamasını sağlayabilirsiniz.

Cocker köpek kaç yavru doğurur konusunda; 7’ye kadar yavruyu dünyaya getirdikleri bilinir. American Cocker Spaniel köpekler en az 1 yavru doğumu yaparlar. Doğumlarının ilk haftaları oldukça önemlidir. Cocker edinirken ilk 2-3 ay annelerinden ve diğer yavrularından ayırılmamaları, sağlıklı gelişimleri için önemlidir.

Anne sütüyle beslenmesi, Cocker köpeklerin bağışıklık sistemi ve hastalıklara karşı dirençli olmaları ve ilk aylarda görülen hastalıklar nedeniyle yaşamlarının sona ermemesi için bakımına, beslenmesine özen göstermeniz gerekir.

Cocker Köpek Havlar mı?

Cocker köpek bakımı ve beslenme alışkanlıkları kolay uygulanabilir. Evde kolay bakılabilir köpekler arasında olması, bu türlerin çok fazla havlamaya meyilli olmadıklarını gösterir.

Genellikle sessiz yapıları ve üzgünmüş gibi görünen ifadeleriyle bilinen cocker cinsi köpekler, çok havlamazlar. Evde yalnız kaldıklarında, duygusal boşluklar yaşamaya müsait duygusal canlılardır.

Cockerlarda eğitim eksiksiz ve disiplinli şekilde uygulanmalıdır. Genel anlamda havlamayan türlerde eğitim biraz zorludur. Düzenli ve sıkı eğiti periyotları ile ömür boyu sözünüzde duracak ve sorumluluklarını yerine getirecek bir program uygulayabilirsiniz. Sahibine ve ailesine düşkün, diğer insanlara karşı asil bir mesafe belirleyen ve alanını koruyan akıllı canlılardır.

Cocker Köpek Tüy Döker mi?

Cocker köpeklerde tüy bakımı, her gün taranarak yapılmalıdır. Yumuşak ve ipeksi tüy yapısına sahip olan Amerikan Cocker cinsi köpekler, orta derecede tüy dökerler. Sahiplerine yüksek derecede alışır ve duygusal açıdan bağlanırlar. Diğer insanlardan kıskanma duygusunu çok fazla göstermez ve ancak uzun süreli yalnız- ilgisiz kaldıklarında depresyona girebilecek canlılardır.

Apartmanda cocker köpek bakımı için genel özelliklerini bilmenizde yarar vardır. Cockerlar;

  • İngiliz ırkı olup, ABD topraklarında Cocker Spaniel olarak bilinirler.
  • Uzun kulaklı ve uzun tüylü köpeklerdir.
  • Av köpeği cinsidir. Alan koruma, gösteri ve çalışma köpekleri olarak bilinir, bu alanlarda eğitilebilirler.
  • Sportif ve iyi huylu hayvanlardır.
  • Sessiz, az havlayan, oyuncu, dost canlısı özellikleriyle evde bakım için tercih edilen türlerdir.
  • Ortalama 12 ila 15 yıl arasında hayat yaşarlar.
  • Siyah ve bronz renklerin yanı sıra orange roan ve blue roan renkleri de mevcuttur.
  • Dişilerde boy; 36- 41 cm, ağırlık; 12- 15 kg ortalamasındadır.
  • Erkek cocker köpeklerde boy; 38- 41 cm ve ağırlık 13 ila 16 kg civarındadır.

Eğitime açık, sevecen ve dinamik yapıya sahip, evde beslenmeye uygun köpek türleridir.

Cocker Köpek Evde Yalnız Kalabilir mi?

İngiliz Cocker köpek evde yalnız kalabilir ve ancak bu sürenin fazla uzamaması önemlidir. Sahibine aşırı bağlılık ve düşkünlüğüyle bilinen sadık türlerdir. Sahibi gelene kadar kapının önünde sessizce bekleyebilir bir canlıdır.

Patilendim.com sisteminden birbirinden güzel cocker cinslerini görebilir, tüm ilanları inceleyerek sevginizi yansıtacağınız bir cins seçebilirsiniz. Tüm özelliklerini sistem üzerinden inceleyebilir, bakım ve beslenme için ihtiyacınız olan bilgilere blog sayfalarımızdan erişebilirsiniz.

American Cocker Spaniel köpekler evde yalnız kalabilen canlılardır. Uzun süreli yalnız kalmaları ve ilgisiz olmaları, onların duygusal üzüntü yaşamalarına neden olabilir. Sahiplerine karşı aşırı duyarlı, sorumluluklarını yerine getiren ve aşıklık derecesinde sevebilen sevimli türlerdir.

Haber Yorumları