Dişi Kedi Bakımı Zor Mu?

24 Aralık 2021
Dişi Kedi Bakımı Zor Mu?

Dişi kedi bakımı zor mu konusunda, çok az zorluğunu olduğunu söyleyebiliriz. Dişi kediler narindir. Yani onlara karşı yaklaşırken, hassas olmanız gerekiyor.

  • Dokunurken veya iletişim kurmaya çalışırken, hassas olmalısınız. Onlarla iletişim halinde iken çok fazla yüksek sesle konuşmamanız gerekiyor.

Dişi Kedi Adet Olur Mu?

Dişi kedi bakımı zor mu diyenler için dişi kedilerin adet olup olmadığı da, merak edilen diğer detaydır. Dişi kediler adet olmaktadır.

  • Dişi hayvanların her birinde menstrüal döngü yani diğer bir ifade ile adet döngüsü görünmektedir. Bazı canlılarda bu net bir şekilde görülürken, bazı canlılarda ise gizli adet şeklinde olabilir. Dişi kedilerin, cinsine göre de genel olarak gizli adet görülür.

Dişi Kediler Kendisini Sevdirir Mi?

Erkek kediler için kendilerini çok sevdirdiğini söylemek, kesinlikle mümkün değildir. Erkek kediler sevilmekten, okşanmaktan hoşlanmaz. Yalnızca belirli zamanlarda kendileri isterse, sizin yanınıza yaklaşır. Fakat kendileri istemediği sürece onları sevemezsiniz.

  • Dişi kedi bakımı zor mu? Dişi kediler ise tam tersine, sevilmeye ve okşanmaya doyamaz. Kucakta uyumaktan, keyif alırlar. Sürekli olarak onlara dokunmanız gerekir.

Onlara dokunduğunuz zaman güvende hissederler!

  • Dişi kediler, yavru ya da yetişkin kediler fark etmeden her biri kendisini sevdirmektedir. Burada cinslerinde de aynı şekilde sevdirdiklerini görebilirsiniz.
  • Dişi kediler rahatsızlığında, acıktığında, tuvalet ihtiyacında ya da diğer kişisel ihtiyaçlarının her birinde kendilerini sevdirerek bunu belli etmektedirler. 

Dişi Kedi Bakımı Nasıl Yapılır?

Dişi kedilerin bulunduğu alanlar, sakin alanlar olmalı. İlk kez bir dişi kediyi evinize getirdiğinizde sakin bir alana getirdiğinizden emin olmanız önemli bir detaydır.

  • Dişi kedi bakımı ilk başlarda sizi zorlayabilir. Fakat ilerleyen süreçlerde en yakın arkadaşınız, haline gelir.
  • Beslenme ve tuvalet ihtiyacı gibi etmenler 3 ya da 4 haftada tamamlanır.

-NOT- Yavru dişi kediler, erkek kedilere göre biraz daha zahmetlidir. Fakat her şeye rağmen ne kadar hassas olsalar da, her daim size sadıktırlar. 

Erkek Kedi Ve Dişi Kedi Arasında Farklar Var Mı?

Kediler cinsiyetlerine göre ayrıldığı gibi fiziksel ve psikolojik olarak da, ciddi farklılıklar gözetebilir.

  • Mırıldanma ve miyavlama, dişi kedilerde yüksek tonda ve daha sık bir şekilde gerçekleşir. Erkek kediler yalnızca üstünlük kurmak istedikleri takdirde miyavlamaya başlarlar.
  • Erkek kediler gün içerisinde daha fazla yemek yer. Dişi kedilerde bu durum daha azdır. Dişi kediler yalnızca acıktığı zaman yemek yiyebilirler. Erkek kediler ise acıtmadan bile beslenir.
  • Erkek kedi ve dişi kedi arasındaki farklar, fiziksel olarak değişir. Fakat psikolojik olarak da bilmeniz gereken detaylar bulunuyor. Erkek kediler, dişi kedilere göre birazcık daha sizden uzak olabilir. Dişi kedi bakımı zor mu? Dişi kediler sahibine sadıktır. Hassas canlılar olduğu için sizin onunla ilgilenmenizi isterler.

Cinsine, görünümüne, ırkına veya cinsiyetine göre ayrılan birçok kedi bulunmaktadır. Kendiniz ya da çocuklarınız için yeni bir dost aradığınızda, patilendim.com web sitemizi inceleyebilirsiniz. İlanlarımız detaylı olarak sunuluyor.

Haber Yorumları