Kedi Bakımı Maliyeti

23 Aralık 2021
Kedi Bakımı Maliyeti

Evinizde kedi beslemek istediğinizde, çeşitli ürünlere ihtiyacınız vardır. Kedinizin daha rahat yaşam koşullarında bulunması için bu ürünler hem beslenme, hem de kişisel ihtiyaçları için gerekiyor. Peki, kedi bakım maliyeti ne kadar?

Kedi Bakım Maliyeti Nedir?

Kedi sahiplenmeden önce ev içerisinde kedinizin;

  • Hem özgür,
  • Hem rahat
  • Hem beslenme
  • Hem de tuvalet ihtiyacını istediği doğrultuda giderebilmesi için belirli eşyalara ihtiyacı vardır.

Oyuncağından beslenme kabına, tüy tarağında taşınma çantasına kadar her bir eşyayı düzenli şekilde almalısınız. Böyle bir maliyetiniz yoksa kedi sahiplenmeden önce bir kez daha düşünmenizde fayda var.

-NOT- Bir kedi bakım maliyeti ile birden fazla kedi bakım maliyeti değişir. Bu yüzden iki kedi sahiplenmek istiyorsanız, x2 katı maliyet artar. Buna göre bütçeniz ayırıp, kediniz için gerekli ürünleri almalısınız. 

Kedi İçin Gerekli Olan Eşyalar Nelerdir?

Kedi bakımı maliyeti konusunda, kedi için hangi eşyaların gerekli olup olmadığı merak edilmektedir.

-Kedi taşıma çantası; Kedi sahiplendikten sonra onu dışarıda herhangi bir yere götürürken, her defasında kucağınızda taşıyamazsınız. Bu yüzden kedi taşıma çantasına ihtiyacınız vardır.

  • Kedi taşıma çantası diğer bir ifade ile kedi kafesidir. Ortalama 40 TL civarındadır.

-Kedi mama kabı; Dilerseniz ikili şekilde alabilirsiniz. Dilerseniz ayrı ayrı alabilirsiniz. Burada mama kabı ile beraber su kabının bir arada bulunduğu ürünler mevcut. Daha uygun fiyata gelir. Ortalama 25 TL ila 30 TL arasındadır.

-Kapalı kedi tuvaleti; Kedinize tuvalet eğitimi verdikten sonra kullanabileceğiniz bir ürün. Orta boy fiyatı 30 TL'dir. Fakat büyük boy almak istediğinizde, bu fiyat artmaktadır.

-Kedi tırmalama tahtası; Kedinizin kendisini kaşıması için bulunan bir tahtadır. Küçük olanlar 40 TL civarındadır. Fakat büyük bir tırmalama tahtası istiyorsanız, 300 TL’yi gözden çıkarmalısınız.

-Kedi tırnak makası; Kedinizin tırnak bakımında kullanmanız gereken üründür. Ortalama 20 TL civarında olduğunu söyleyebiliriz.

-Kedi tarağı; Kedinizin tüylerini temizlerken, kullanacağınız bir üründür. Ve eminim ki kediniz tüyleri temizlenirken oldukça mutlu hisseder. Çünkü kedilerin en sevdiği aktivitelerden birisi tüylerinin taranmasıdır. Tüy tarama tarağı ya da diğer bir ifade ile kedi tarağı ise 40 TL ile 60 TL arasında değişmektedir. 

Kedi Bakımı Çok Pahalı Mı?

Kedi bakımı maliyeti, ilk başta pahalı gelebilir. Çünkü ilk başta kediniz için çeşitli ürünleri almanız gerekiyor.

  • Kediniz bulunduğu alanda özgür ve mutlu hissetmezse, huzursuz olur ve farklı saldırgan davranışlar sergileyebilir. Sonraki süreçlerde kedi bakımı, daha uygun fiyatlı olur.
  • Kedi sahiplenmek, evinizde kediniz için de bir alan oluşturup sevimli can yoldaşınızla hayatınızı devam etmek istiyorsanız, belirli bir miktarı gözden çıkarmalısınız. Kediler için üretilen özel ürünler, kedilerine göre farklı seçeneklere ayrılır. Bunların indirimli fiyatlarını takip ederek, daha uygun fiyatlarla alabilirsiniz.

Kediler bulunduğumuz alanda bize neşe katan, çok sevimli canlılardır. Sizde mutsuz, yorgun hissettiğiniz zamanlarda size kendinizi iyi hissettirecek bir can yoldaşı arıyorsanız, patilendim.com web sitemiz bünyesinde ilanlarımız mevcuttur. Tek bir tıkla inceleyebilirsiniz.

Haber Yorumları