Kedilerde İdrar Yolu Enfeksiyonuna Bitkisel Çözüm

26 Aralık 2021
Kedilerde İdrar Yolu Enfeksiyonuna Bitkisel Çözüm

Kedilerde, enfeksiyon kapma durumu mevcuttur. Minik dostunuzda karşılaştığınız enfeksiyonlar, kendi içerisinde ayrılabilir.

 • Kedilerde idrar yolu enfeksiyonuna bitkisel çözüm, evde uygulayacağınız çeşitli yöntemlerle mevcuttur. Burada bitkisel yağlar, bitkisel çaylar düzenli bir şekilde uygulanırsa, kısa sürede enfeksiyon azalır ve kediniz daha sağlıklı olur.
 • Fakat bu ürünleri kullanmadan önce veteriner hekime danışmakta fayda var. Veteriner hekim hangi ürünlerin daha sağlıklı ve hangi ürünlerin nasıl uygulanması gerektiğine dair sizi bilgilendirir. 

İdrar Yolu Enfeksiyonu Olan Kediye Ne Yapılır?

Kedilerde idrar yolu enfeksiyonu;

 • Viral
 • Veya bakteriyel kaynaklı olmaktadır.

Uzman veteriner hekim, bu konuda devreye girer.

 • İdrar yolu enfeksiyonu bulunan kedilerde tedavi, antibiyotik tedavidir. Antibiyotiklerin kedileri de verilmesi, yalnızca reçete ile mümkündür. Fakat bunun öncesinde tanılar oluşturur.

-NOT- Kendinizde hangi enfeksiyon var ya da kedinizin ırkına göre çeşitli kontroller de mevcuttur.

 • Kedilerde idrar yolu enfeksiyonuna bitkisel çözüm, sunulabilir. Bitkisel çözüm kedilere özel olarak üretilen ürünler ile beraber mümkündür.

Bu konuda veteriner hekime danıştığınız zaman bitkisel ürünlerin, kedilerde nasıl uygulanması gerektiği tarafınıza bildirir. Böylelikle yanlış kullanmamış olursunuz. 

Kedilerde İdrar Yolu Enfeksiyonu Öldürür Mü?

Kedilerde idrar yolu enfeksiyonu meydana geldiği zaman sahiplerinin en çok korktuğu durum, hayati tehlike oluşturmasıdır.

 • İdrar yolu enfeksiyonunun risk teşkil ettiği, en önemli devre tam üretral tıkanmadır. 24 saat ve 48 saat arasında kedi hayatını kaybedebilir.

Acil müdahale gereken bir durum!

 • Üretral tıkanma bu olarak ifade edilen rahatsızlık, kedilerde idrar yolu sorunları ile beraber gelir. İdrar yolu sorunlarında erken önlem alınmazsa, üretral tıkanma kaçınılmaz olacaktır.

Burada kedinizin yaşamına da etki eder. Sonrasında kediniz için istenmeyen sorunlarla karşılaşmamak adına, acil müdahale gerektiren durumlarda direkt veteriner muayenesine gitmeniz gerekiyor.

Kedilerde İdrar Yolu Enfeksiyonu Tedavi Edilmezse Ne Olur?

Kedilerde idrar yolu enfeksiyonu tedavi edilmediği zaman; beraberinde birçok rahatsızlığı getirir. Bu rahatsızlıklar, kediniz için ölümcül olabilir.

 • Kedilerde idrar yolu enfeksiyonuna bitkisel çözüm, bulunur. Bitkisel çözüm, çeşitli yağlar ve çaylarla beraber mümkündür.
 • Kedinizin su tüketme kabına, bu çayları koyabilirsiniz. Bitkisel yağların uygulanma biçimi vardır. Bu yağları da veteriner hekim, size nasıl uygulamanız gerektiğini söylediyse o şekilde uygulamakta fayda var.

DİKKAT! İdrar yolu enfeksiyonunda genel olarak, ilaç kullanılması tavsiye edilir. Tespit edilmeyen ya da tedavisi yapılmayan herhangi bir idrar yolu enfeksiyonun, böbrek iltihabına kadar artış göstermesi mümkün.

 • Böbreklerin çalışmasını engeller ve böbrekler ile alakalı çok daha problemli hastalıkları getirir. Bu yüzden kedilerde karşılaşılan idrar yolu enfeksiyonlarında, kişisel olarak müdahale yanlıştır.

Kedilerinizin bu sorunla daha fazla cebelleşmesini istemiyorsanız, erken teşhis önerilir.

Sevimli pati dostumuz kediler, en sevilen canlılardır. Ev içerisinde minicik bir alan ayırıp onunla beraber yaşamınıza devam etmek istediğiniz takdirde patilendim.com web sitemiz aradığınız en doğru adres! Sistemimiz bünyesinde hem kedi dostlarımız, hem de sadık köpek dostlarımızın ırklarına göre ayrılan ilanları bulunuyor. Dilerseniz tek bir tıkla göz atabilirsiniz.

Haber Yorumları