Köpeklerde En Etkili Kene İlacı

27 Kasım 2021
Köpeklerde En Etkili Kene İlacı

Kene köpeğinizin sağlığı için oldukça zararlıdır. Köpeklerde en etkili kene ilacı köpeklerinizin keneden korunması dolayısıyla kenenin bulaşabileceği alanlardan uzak tutulmasıdır. 

Kene köpeğinizin bir ya da daha fazla olacak şekilde bazı yerlerinde teker teker görülmektedir. Tedavisi de oldukça sancılıdır. Köpeğinizde kene gördüğünüzde kendiniz çıkarmak yerine en yakın veteriner kliniğinize gidiniz. Bunun dışında köpeklerde en etkili kene ilacı koruyucu önlemlerin alınması olduğunu lütfen unutmayın.

Köpeğe Kene Gelmemesi İçin Ne Yapmalı?

Can dostumuz olan köpeklerimizin karşılaştığı en büyük tehlikelerden birisi de kenelerdir. Peki köpeklerimizi kenelerden korumak için neler yapabiliriz:

 • Kenelere karşı koruyu önlemleri yıl boyu sürdürmeliyiz,
 • Kullanılan ürünlerde son kullanma tarihine kesinlikle dikkat edilmeli ve son kullanma tarihi geçmiş olanlar kullanılmamalıdır,
 • Başka bir hayvana uygun olan ürünlerin köpekleriniz için kullanılmaması gerekir,
 • Düzenli bir şekilde kene kontrolünü yerine getirmeliyiz,
 • Sürekli olarak köpeklerimizin bakımını yaptırmalıyız.

Bu önlemler köpeklerde en etkili kene ilacı rolü oynayarak köpeklerimizin sağlıklarını korumamızda yardımcı olacaktır.

Patilendim.com adresinden köpeklerinizin geçmişine ve sağlık kontrollerine ilişkin bilgileri karşı taraftan elde edebiliriniz. Bunun için ilan üzerinden aşağıya inerek telefon numarasından doğrudan ulaşabileceğiniz kirşlerle irtibata geçmeniz yeterli olacaktır.

Köpeklerde Ense Damlası Ne Kadar Süre Etki Eder?

Köpeklerde en etkili kene ilacı keneden korunma yollarıdır. Çünkü kene ile temasa geçen köpeklerinizin o acıyı çekmesini ne siz istersiniz ne de onlar. Can dostlarımızı kenelerden korumak için üretilmiş olan ense damlası köpeklerinizin kenelerden korunmasına yardımcı olmaktadır. Bunun için izleyeceğiniz yollar şunlardır:

 • Öncelikle veteriner hekiminize danışarak ense damlası edinmek,
 • Ense damlasını köpeğinizin başının arka kısmına yani ensesine damlatmak,
 • Ense damlasının etki üresinin yaklaşık 1,5 ay ay olduğunu unutmadan süresi bitince yenileyerek önleminizi alabilirsiniz.

patilendim.com adresinden köpeğinizin en damlası kullanıp kullanmadığını ya da kullandığı ense damlası ürünün ne olduğunu mutlaka sormalısınız. Bunun için irtibat telefonundan yardım alma imkânınız bulunmaktadır.

Köpeklerde Pireye Ne İyi Gelir?

Kene ile pire her ne kadar farklı olsa da bazı köpek sahiplerimiz pire ilaçları ile kene ilaçları arasındaki ayrıma dikkat etmekte zorlanmaktadırlar. Pire, köpeğinizde çok fazla kaşıntı yapar ve vücudunuz yer yerine yayılarak size de bulaşmasına neden olur.

Pire için iyi gelecek çözümler ise şu şekilde sıralanır:

 • Pire karşıtı olan ürünlerden tedarik etmek,
 • Ürünleri düzenli şekilde kullanmak,
 • Temizlik rutinlerinde pire sabunları ya da şampuanlarından kullanmak,
 • Son olarak pire karşıtı hapların da tüketilmesi önerilmektedir.

patilendim.com üzerinden can dostlarınıza kavuşurken lütfen köpeğinizin pire sorunu olup olmadığını ve temizlik rutinlerinde neler kullandıklarını sorun. Böylece köpeğiniz sağlıklı bir şekilde sizinle olan yaşamına uyum sağlayabilir.

Dış Parazit Aşısı Keneyi Öldürür Mü?

Köpeklerimizin sağlıklı yaşamları için iç ve dış parazit aşılarının yapılması oldukça önemlidir. Can dostlarımızla sağlıklı günler geçirmek için veteriner hekimimize başvurarak dış parazit aşılarının gerçekleştirilmesi şu açıdan fayda sağlamaktadır;

 • Köpeğinizin pirelere karşı yaklaşık 3 ay boyunca korunmasını,
 • Kenelere karşı ise yaklaşık 1 ay boyunca korunması sağlanır.

Dikkat edilecek diğer husus ise dış parazit aşılarının tarihleri kaçırılmadan düzenli şekilde yapılması gerekmektedir.

Köpeğinizin aşıları hakkında patilendim.com adresinde ilan sayfasında aşı bilgisi bölümünden bilgi edinebileceğiniz gibi irtibat numarası ile hangi aralıklar aşı vurulduğu ve aşı karına da ulaşma imkânınız bulunmaktadır.

Köpekte Kene Nasıl Oluşur?

Köpeğinizi gezdirdiğiniz yerlerde kene olma olasılığı bulunur. Bu yüzden gezintilerinizde dikkatli olmazlısınız.

patilendim.com üzerinden can dostlarınızın kene olduğuna ilişkin bir cevap aradığınızda doğrudan konuşabileceğiniz bir telefon numarası siz köpek severlerle buluşturulmaktadır. Almak istediğiniz bilgiyi bu numaralar ile gerçekleştirebilirsiniz

Haber Yorumları