Köpeklerde Hamilelik Süresi

27 Kasım 2021
Köpeklerde Hamilelik Süresi

Can dostlarımızın minik versiyonlarıyla buluşmayı hepimiz isteriz. Sağlıklarını koruduktan sonra köpeklerimizin çiftleşmeleri için uygun partnerler buluruz. Çiftleşmeleri için uygun süreç ise dişi köpeğimizin kanama gördükten bir hafta sonrası uygun görülmektedir. Bu süreçte hamille kalma oranları daha yüksektir.

Hamile kalan köpeğimizin hamilelik süresi ise cinsine bağlı olarak 55-70 gün arasındadır.

patilendim.com adresinden yavru köpeklerinizi yeni sahipleriyle buluşturmak isterseniz sadece üye olmanız ve köpeğinizin bilgilerinizi girmeniz yeterli. 

Köpekler Çiftleştikten Kaç Gün Sonra Doğum Yapar?

Köpek sahibi dostların merak konusu halini almış olan diğer bir soru da köpeklerde hamilelik süresi şeklindedir. Ancak bunun öncesinde köpeklerimizin çiftleşmesinde uygun zaman aralığının takip edilmesi dolayısıyla hamilelik süresinin hesaplanmasında yardımcı olacak bir bilgidir.

Köpeklerimiz kanama gördükten yaklaşık 9 ile 15 gün arasında çiftleşmeye uygun hale gelmektedir. Bu süre zarfında dişi köpeğimiz erkek köpek ile çiftleştiğinde ve bu çiftleşme başarılı olduğu takdirde çiftleşmeden itibaren iki ay sonra doğum gerçekleşir.

Bu durumda köpeklerde hamilelik süresi ortalama iki ay şeklinde olduğu köpek sahiplerimize duyurulur. Hazırlıklarınızı bu süre zarfında rahatlıkla yapabilirsiniz.

Patilendim.com üzerinden ise köpeğinizin yavrularını yeni sahipleriyle buluşturma imkânınız bulunduğunu unutmayın. Sadece tek bir üyelik ile bu işlem rahatlıkla gerçekleştirilebilir.

Bir Köpek En Fazla Kaç Yavru Doğurur?

Köpeğinizin yavrularına kavuşmak mı istiyorsunuz? bunun için köpeğinize uygun bir eş bularak işe başlamalısınız. Köpeğinizin yakınlarınız tarafından çok sevildiğini ve köpeğinizden yavrular almak isteyenler olduğunu hep duymak hoşunuza gidiyor değil mi? peki bir köpek en fazla kaç yavru doğurabilir?

Köpeğinizin cinsine, yaşına ve sağlık durumuna bağlı olarak değişebilecek olan bu duruma karşılık ortalama 4 ile 6 arasında değişmektedir. Köpeğinizin cinsi küçük boylardaysa bu sayı azalabilir.

Henüz küçük ve yaşını doldurmamış yavru dostlarınız mı oldun istiyorsunuz? en doğru adres patilendim.com adresidir.

Köpeğin Hamile Olup Olmadığı Nasıl Anlaşılır?

Heyecanla beklediğiniz haberlerden birisi de köpeğinizin hamile olup olmadığı değil mi? o halde sizler için köpeğinizin hamile olup olmadığını anlayabileceğiniz ipuçlarından bahsedelim:

  • Öncelikle köpeğinizin meme uçlarından anlayabilirsiniz. Çünkü hamile kaldıktan 25-30 gün içinde köpeğinizin meme uçları şişecektir.
  • Diğer bir ipucu köpeğinizin çiftleşmeden yaklaşık 30 gün sonra vajinal akıntısı oluşmaya başlayacaktır.
  • Eğer çok heyecanlıysanız köpeğiniz çiftleştikten 25 gün sonra veterinerinize giderek ultrason ile öğrenebilirsiniz,
  • Son bir ipucu da köpeklerde hamilelik süresi boyunca 40 gün geçtikten sonra kilo farkından hamile olduğunu anlayabilirsiniz.

Patilendim.com adresinden henüz doğum yapmamış ya da yeni yavrulamış köpeklere ulaşabileceğiniz gibi köpeğinizin çiftleşmesini istediğiniz eşlere de ulaşabilirsiniz.

Köpeklerde Hamilelik Ne Kadar Sürer?

Can dostlarınızın çiftleşme dönemleri sizin için sancılı olabilir. Ancak sonraki süreçte kavuşacağınız yavruları bir düşünsenize! evinizdeki neşe birden beş katına çıkacak. Eğer köpeğiniz çiftleşmiş ve hamilem kalmışsa doğumu beklemek sizin için güç olabilir. Korkmayın bu süre o kadar da uzun değil.

Köpeklerde hamilelik süresi cinsine bağlı olarak yaklaşık 55 ile 70 gün arasında değişmektedir. Hamile kalındığı gün hesabında yanlışlık yapılmadığı takdirde bu süre geçerlidir.

Köpeğim Hamile Olduğumu Hisseder Mi?

Köpeklerimiz bizim can dostlarımızdır. Çünkü biz üzülsek onlar da üzülür sevinsek onlar da sevinir. Onlar gibi bizim de hayatımızda değişiklikler meydana gelir. Anne ve baba olmak istediğimiz süreçte köpeklerimiz bize arkadaşlıklarını sürdürürler ve dünyaya gele bebeklerimize de arkadaşlık ederler.

Peki her şeyi hisseden köpeklerimiz annelerin hamile olduğunu hissedebilirler mi? uzmanlar hissedebileceklerini çünkü değişen hormonların salgıladıkları kokuların köpekler tarafından duyulabileceğini belirtmektedirler.

Haber Yorumları