Köpeklerde Pire İnsana Geçer Mi?

27 Kasım 2021
Köpeklerde Pire İnsana Geçer Mi?

Bize can yoldaşı olan sevgili köpekler dışarıda geçirdikleri vakit sonrasında çeşitli hastalıkları evlerimize taşıyabilmektedirler. Bunlardan birsi de pirelerdir. Pirelerden uzak durulmasını sağlayan ürünlerden yararlanabilmektedir. Bu ürünlerin köpeklerinize zararı olmadığı gibi başka zararlı hastalıklara ve sizleri korumakta olduğunu göreceksiniz. Peki köpeklerde pire insana geçer mi; ne yazık ki cevabımız evet. Bu yüzden sizin ve köpeğiniz sağlığı için pireden korunacak önlemleri almanız gerekmektedir.

Köpekten Eve Pire Geçer Mi?

Köpek sahiplerinin dikkatine! köpeklerde pire insansa geçer mi; kesinlikle geçer. Bunun için alınması gereken önlemler bulunmaktadır. Böylece hem köpeğinizin sağlığını hem de kendi sağlığınızı koruyabilirsiniz.

Köpeklerinizden size bulaşan pireler pek tabii evinize de bulaşabilir. Bunun için köpeklerinizi gezdirdiğiniz yerlere dikkat etmeli ve pire için önlem olan ilaçlardan kullanmalısınız.

Patilendim.com ailesindeki yavrularınızda böyle bir problemle karşılaşmazsınız.  Çünkü sizlerin sağlıklı ve uzun ömürlü mutluluklar yaşamanızda aracılık yapmaktayız.

Köpeklerde Pire Nasıl Yok Edilir?

Can dostumuz köpeklerimiz bizler gibi temiz havaya çıkmak isterler. Peki bu temiz havada eğlenceli vakitler her zaman güzel geçer mi? bazen evet bazen hayır. Çünkü can dostlarımız dost canlısı olduklarından her canlıyla temas kurmak isterler bu da pirelenmelerine yol açabilir.

Köpeklerde pire insana geçer mi diye sorulduğunda alınan cevap evet olunca bu konuda daha tedbirli olunması gerekmektedir. Köpeklerimizin pirelerden korunması için ilk önce veteriner hekimlerimize gitmememiz gerekir. Evde yapılabilecekler ise şu şekildedir:

 • 100 ml boyutlarımda doğal köpek şampuanı,
 • Okaliptüs yağı,
 • Damlalık,
 • Havlu,
 • Yukarıda sırlanan malzemeler şişe içerisinde çok hızlı bir şekilde çalkalanarak hazırlanır ve sonrasında köpeğimizi duşta bu şampuan ile yıkarız,
 • Sonuçta pirelerden kurtulabilirsiniz. Ancak muhakkak veteriner hekiminize danışmalısınız.

patilendim.com adresinde yer alan yavrularımız sizlerin bakımında çok daha sağlıklı gülüşlere ulaşmak için ilanlarda sizi beklemektedirler.

Evde Köpek Piresi Nasıl Temizlenir?

Köpek severler köpeklerde pire insana geçer mi diye sorduklarında bir de evlerine pirenin bulaşıp bulaşmadığını merak ederler. Sevgili köpek dostları ne yazık ki pireler evinize de sizlere de bulaşır. Temizliğini yapmanız için ise size şu püf noktaları yol gösterici olacaktır:

 • Gün içerisinde 2-3 defa detaylı bir süpürge yapımı,
 • Süpürülen yerleri silinmesi,
 • Silme suyunun içine sirke, çay ağacı yağı ya da limon ekleyerek pirelerden kurtulabilirsiniz.

Köpeklerinize bulaşmaması için tedbirler alarak da pirelerden uzak kalmayı başarabilirsiniz. Bunun için veteriner hekiminizin uygun gördüğü ürünleri köpeğinizde kullanabilirsiniz.

patilendim.com adresinden köpeklerinizin temiz, piresiniz ve aşılarının olduğundan emin olabilirsiniz. Ayrıca köpekleriniz hakkında daha fazla bilgiye ulaşmak için Whatsapp destek hattından bizlere ulaşma imkânınız 7/24 geçerlidir.

Pireyi Ne Öldürür Doğal Çözüm?

Temizlik her şeyden önce sağlığımız için önemlidir. Evimizde bizimle yaşayan köpek dostlarımızın da temiz bir ortamda olmaları onların sağlığı için oldukça büyük önem taşır.

Evimize köpeğimiz yoluyla bulaşmış olan pirelerden kurtulmak için öncelikle köpeğimizin tedavi edilmesi gerekir. Sonraki aşma ise evimizin dezenfeksiyon edilmesidir. Evimizde pireden doğal yollarla şu yöntemlerle kurtulabiliriz:

 • Sarımsak spreyi,
 • Elma sirkesi,
 • Derin ve düzenli temizlik,
 • Ev yapımı pire tozu,
 • Biberiye yağı spreyi şeklindeki yöntemlerle doğal bir şekilde pirlerden kurtulabilirsiniz.

Köpeklerde Ense Damlası Ne Kadar Sürede Etki Eder?

Köpeklerde pire insana geçer mi sorunuzun önüne geçmek için en kurtarıcı çözüm ense damlasıdır. Ense damlası damlatıldıktan yarım saat 45 dakika sonra etkisini göstermektedir. Etki süresi ise 1 buçuk ay kadardır.

patilendim.com adresinden ulaştığınız yavrularınızın daha önce hangi ense damlasını kullandığını whatsapp destek hattı üzerinden öğrenebilirsiniz.

Haber Yorumları