Köpeklerde Tuvalet Eğitimi

27 Kasım 2021
Köpeklerde Tuvalet Eğitimi

Can dostlarımızın evimizde ikamet edebilmesi için bazı alışkanlıkları edinmeleri gerekmektedir. Bu alışkanlıklardan birisi beslenme alışkanlığıdır. Çünkü her istediklerinde besine ulaşmak onların obezite olmalarına yol açacaktır. Bunun önüne geçebilmek için düzenli bir beslenme alışkanlığına sahip olabilmeleri sağlanmaktadır. Ayrıca beslenme alışkanlıkları tuvalet alışkanlıklarını da etkilemektedir.

Köpeklerde evde tuvalet eğitimi konusunda öncelikle beslenmeden başlayarak bir yol izlendiğinde başarılı sonuçlar elde edilebilir. Eğer eğitim başarılı geçmezse sonraki zamanlarda dostlarımız eve tuvaletlerini yapmaya başlayabilirler. Bu da bizim ve köpeğimizin sağlıklı bir yaşam alanından uzaklaştığı anlamına gelir.

patilendim.com adresinden tüm hayatınızda size can yoldaşı olacak köpeklere ulaşmanız mümkün. Bunun için sadece ilanlar bölümüne gelmeniz yeterli.

Köpekler Mama Yedikten Ne Kadar Sonra Kaka Yapar?

Sevgili köpeklerimizin tıpkı bizim gibi ihtiyaçları bulunmaktadır. Beslenme ihtiyaçları gibi sindirim yani tuvalet ihtiyaçlarını karşılamak hayati önem taşımaktadır.

Köpeklerimiz yavru hallerinden itibaren bizimle oldukları süreç içerisinde tuvalet alışkanlıkları edindirmeye çalışırız. Bu alışkanlık süre bazında 8 saatte bir olacak şekilde olmalıdır. Böylece köpeğimiz de tuvaletini tutmadan rahatça ihtiyaçlarını karşılayabilirler.

Köpeklerde tuvalet eğitimi konusunda yol gösterici olacak olan mama yedikten ne kadar süre sonra tuvalete çıktıklarına ilişkin bilgi yaklaşık 10 ile 30 dakika içinde gerçekleşmektedir.

Yani köpeğinizin tuvalet alışkanlığı edinmesini istiyorsanız mamasını yedikten hemen sonra dışarıya çıkardığınızda eğitimini kolaylıkla tamamlayacaktır.

Tuvalet Eğitimi Olan Köpek Neden Eve Yapar?

Can dostlarımız bizimle yaşamaya alışırken tuvalet eğitimi almaları gerekirler. Köpeklerde tuvalet eğitimi bulunurken niçin eve tuvaletlerini yaptıkları ise merak konusudur. Bunun ise ortalama üç nedeni bulunmaktadır:

  • Tuvalet eğitiminin eksik ya da yanlış verilmiş olması,
  • Sahibinin dikkatini çekmek istiyor olması,
  • Son olarak bir şeyi protesto ediyor olabilmesidir.

patilendim.com adresinde ilanlarımıza baktığınızda isterseniz yavru halinde köpekleriniz olabilir ve tuvalet eğitimini eksiksiz bir şekilde sizler verebilirsiniz.

Köpek Tuvalete Nasıl Alışır?

Köpeklerde tuvalet eğitimi konusunda belli püf noktalar bulunmaktadır. Bunlar şu şekilde sıralanabilir:

  • Mamasını verdikten 10 dakika sonra yürüyüşe çıkarmak,
  • Yürüyüşte tuvaletini yaptıktan sonra ödül maması vermek,
  • Ertesi gün yine aynı yerde tuvaletini yaptığında ödül maması tekrar verilerek bir süre sonra tuvalet alışkanlığı edinmiş bir köpeğiniz olacaktır.

Patilendim.com adresinden sahipleneceğiniz yavrularınızda ister yetişkin olsun ister yavru tuvalet eğitiminin sırlarını bildiğinize göre daha profesyonel yaklaşabilirsiniz.

Köpek Tuvaletini Nereye Yapar?

Sevgili köpek dostlarımızın tuvalet alışkanlıklarında bilmemiz gereken bilgilerden birsi de köpeklerimizin yeme yedikleri ve yattıkları alanların çok daha uzaklarında bölgelere tuvalet yapmak istemeleridir.

Köpeklerimizin bu duygusu içgüdüsel bir şekilde gerçekleşir. Bu yüzden köpeklerde tuvalet eğitimi konusunda onların yaşadıkları yani evimizden uzak alanlarda tuvalet alışkanlığı geliştirmelerine yardımcı olmalıyız.

patilendim.com adresinden ulaştığınız yavrularınızda tuvalet eğitimi öğretmek istediğiniz onların içgüdüsel şekilde evden uzak alanlar niçin tuvaletlerini yapmak istediklerinizi artık biliyorsunuz.

Köpek Çişini Ne Kadar Tutabilir?

Hayatımızı paylaştığımız evimizin bir üyesi olan can dostlarımızın sağlıklı ve düzenli beslenmeye ihtiyaçları vardır. Bunun yanında tuvalet alışkanlığına sahip olarak bizimle olan yaşam alanlarının özelliğine dikkat etmeleri gerektiği öğretilir.

Köpeklerde tuvalet eğitimi konusunda çişlerini ne kadar süre tutabilecekleri üzerinde çeşitli söylentiler olsa da 6 saatten fazla tutmamaları gerektiğinde uzmanlar hemfikirdir. Çünkü onlar da bizim gibi çişlerini tuttuklarında başka hastalıklara davetiye çıkarmaktadırlar. En geç 8 saatte bir olmak üzere tuvalet alışkanlığının verilmesi uygun olacaktır.

Patilendim.com üzerinden ulaştığınız yavrularınızın tuvalet alışkanlıklarını size gönderen eski sahiplerinden öğrenmeniz için irtibat numaraları verildiği gibi Whatsapp destek hattı da her zaman devrededir.

Haber Yorumları