Köpeklerde Tüy Dökümü Nasıl Azaltılır ?

26 Kasım 2021
Köpeklerde Tüy Dökümü Nasıl Azaltılır ?

Can dostumuz olan köpeklerde tüy problemi yaşamayan çok az insan vardır. Peki bu insanların izledikleri yollar neler;

 • Dostlarını düzenli veteriner bakımına götürmeleri,
 • Köpeklerde tüy dökülmesi için vitamin; B vitamini takviyesini alıyor olmaları,
 • Güzel ve sağlıklı gıdalarla besliyor olmalarıdır.

Peki önerilen köpek tüyü vitaminleri nelerdir;

 • Köpek Tüy Dökülmesi Azaltan Biotin Köpek Vitamini 75 Tablet
 • Profarm Provit Biotin Vitamin Tozu 100gr
 • Köpekler için 100gr Multivitamin NutriBio Günlük Vitamin Tüy ve Kıl kökü bakımı
 • Beaphar Laveta Carnitine Köpek için Tüy Vitamini 50 ml

Patilendim.com adresinden çok az sayıda olan tüy problemi yaşamayan köpek dostlarımızla buluşabilirsiniz.

Köpeklerde Tüy Dökülmesi Hangi Vitamin Eksikliği?

Belki de en fazla yakınılan konulardan birsi de can dostlarımızın tüyleri. Ancak bunun temelinde köpeğinizde vitamin eksiklik olabileceğini düşündünüz mü?

Köpeklerinizde tüy dökülmesi için vitamin ihtiyaçlarının olduğunu bir kere daha hatırlatmakta fayda var. Çünkü onlar da bizim gibi sağlıklarını korumalıdırlar. Yaşadıkları vitamin eksiklikleri onlarda farklı hastalıkların oluşmasına neden olabilir. Bunun için düzenli veteriner muayenesi yapılmasında yarar vardır.

Dostumuz olan köpeklerde tüy dökülmesi için vitamin takviyelerini düzenli kullanmak sadece tüy dökülmelerinin önüne geçmemektedir. Ayrıca daha sağlıklı ve güçlü olacağı için siz de mutlu olacaksınız.

Köpeklerde tüy dökülmesi nasıl azaltılır için vitamin B vitamini eksikliğinden kaynaklanmaktadır. Yeterli miktarda B vitamini alındığı takdirde bu sorun ortadan kalkacaktır. Siz ve can dostunuz artık daha mutlu olacaksınız.

Sizlerin ailesinin bir parçası olacak olan ve tüy dökülmesine ilişkin vitamin alımlarında sorun yaşamayacağınız can dostlarımızla buluşma adresiniz patilendim.com.

Köpeklerin Tüy Dökmemesi İçin Ne Yapılır?

Köpek tüylerinden şikâyet mi ediyorsunuz? Şikâyet etmeden önce can dostlarımızın size ne kadar ihtiyaç duyduğunu unutmayın!

 • Köpeklere kaliteli mama, gerekli vitaminler, uygun besinler verdiğinizde tüy dökmeleri önlenebilir,
 • Köpek dostlarımızın temizlik rutinlerini geniş aralıklarda yapmalısınız. Sandığınızın aksine sık aralıklara köpeklerinizi yıkamak onların tüylerini dökmesinin önüne geçmez,
 • Son olarak köpek dostlarımızın sık sık tüyleri taramak tüy dökülmelerinin önüne geçebilirsiniz.

Patilendim.com beraber tüy sorunu yaşamayacağız bakımı sağlıklı bir şekilde sürdürülen köpek dostlarınızla buluşmanız için en doğru adres.

Köpek tüyü yutmak öldürür?

Sevgili köpek dostları endişelerinizden arınabilirsiniz. Aşıları tam olan hiçbir köpeğin tüyünü yutmak ölüme yol açmaz. patilendim.com adresinde buluşacağınız köpek dostlarımız bu konuda oldukça şanslıdır.

Köpek Vitaminleri Nelerdir?

Can dostlarımızla uzun süre beraber olabilmek için köpeklerde tüy dökülmesi için vitamin kullanımı önemlidir. Ancak köpeklerimizin tüylerinden önce sağlıklı bir ve konforlu bir hayat için kullanmaları gerektiği belirtilen vitaminler bulunmaktadır. Köpek dostlarımızın bu vitaminleri alabilmeleri için vitaminler yiyecek formuna getirilmiştir. Bu vitaminler ise şu şekildedir:

 • Beaphar Tahılsız Omega 3&6 Somonlu Köpek Pastası
 • Beaphar Tavuklu Köpek Multi Vitamini
 • Beaphar 7 Farklı B-Vitamini İçeren Besin Takviyesi
 • GimDog Beauty Paste Köpek Macunu
 • Gimdog Vitality Paste Köpek Macunu
 • Gimdog Paste Multivitamin Köpek Macunu

Köpek Tüyleri İnsana Zararlı Mı?

Can dostlarımız hakkında sorulan diğer sorulardan birisi de köpek tüylerinin zararlı olup olmamasıdır. Biliyorsunuz ki insanlar gibi diğer canlıların da sağlıklı yaşayabilmeleri için aşı olmaları gerekmektedir. Köpeklerin de olması gereken bazı aşılar vardır. Bunlardan iç ve dış parazit aşıları hem can dostlarımızın sağlığı için hem de bizler için oldukça önemlidir. Hem bu sayede tüylerinden kesinlikle zarar doğmayacaktır. Eğer siz de bir can dostu istiyorsanız patilendim.com adresinden iç ve dış parazit aşıları olmuş arkadaşlar edinebilirsiniz.

Haber Yorumları