Köpeklerin Sevdiği Yemekler

29 Kasım 2021
Köpeklerin Sevdiği Yemekler

Köpeklerin sevdiği yemekler hakkında bilgi sahibi olmak, köpek sahibi olan kişiler için önemlidir. Köpekler de tıpkı insanlar gibi bazı yiyecekleri çok sevebilir ya da hiç sevmeyebilir. Köpeklerin sevdiği yemeklere ağırlık vererek köpek beslemek bazen yetersiz olabilir. Aynı zamanda beslenme düzenine de dikkat etmek gerekir. Köpekler de sağlıklı yaşamak adına besinlere ve vitaminlere ihtiyaç duyarlar. Köpek sahibi olan kişiler öncelikle köpeklerini nasıl besleyeceklerini bilmelidir.

Köpeklerin sevdiği yemekler araştırıldığı zaman sıklıkla et ve et ürünleriyle karşılaşılabilir. Fakat bazı köpekler doğrudan et ve et ürünlerini yerken bazı türler daha özel mamalarla beslenmelidir. Köpeğin cinsi, türü, yaşı beslenme konusunda farklılık göstermektedir. Köpeklerin sevdiği yemekler temin edilirken ihtiyaç duyulan besinlerin ve vitaminlerin de verilmesi gerekir. Marketlerde satılan köpek mamaları besin ve vitamin bakımından yeterli olabilir.

Köpeklerin sevdiği yemekler markete satılan mamalar olarak düşünülebilir. Birçok köpek markette satılan mamaları iştahla yer. Bu mamalar besin ve vitamin öğelerine sahip olduğu için oldukça da faydalıdır. Fakat mamalar bazen köpeklere kuru ve tatsız gelebilir, tadını beğenmeyebilirler. Hatta insanların yediği sulu, yağlı ve baharatlı yemekleri daha iştahlı yedikleri görülür. Eğer köpeği hasta etmiyor ve ishali, kabızlık gibi durumlar görülmüyorsa çok yağlı ve şekerli olmaması şartıyla köpekler ev yemeklerinden yiyebilir.

Köpekler de Beslenme

Köpeklerin sevdiği yemekler oldukça fazladır. Bazı köpekler hemen hemen yiyeceği yerken bazı türler daha seçici davranabilir. Bu nedenle köpeğin cinsine göre beslenme planı ve yiyecek seçimi yapılmalıdır. Beslenme konusu dikkat edilmesi gereken bir durum olduğu için öğünler ve yiyecekler düzenli ve dikkatli bir şekilde sürdürülmelidir. Köpeklerde beslenme konusu araştırılırken her besin türü için dikkat edilmesi gereken noktalar olduğudur.

Köpek Beslemesinde Süt Ve Süt Ürünleri

Köpekler süt ve süt ürünlerini çok sever. Özellikle yoğurt ve peynir en sevdikleri süt ürünlerindendir. Köpekler için kaşar peyniri ve mamayla, ekmekle karıştırılarak verilen yoğurt adeta ödül niteliğindedir. Süt ve süt ürünleri ile öğün hazırlamak istendiğinde dikkat edilmesi gereken en önemli nokta süttür. Sütün yağlı ve yoğun olması, köpeklerde sindirim problemlerine ve ishale neden olabilir. Süt su ile karıştırılarak az sıklıkta verilebilir.

Köpek Beslenmesinde Sebzeler

Köpeklerin sevdiği yemekler hangileridir? Ya da köpek sebze yer mi? Özellikle vitamin bakımından oldukça faydalı olan havucu yemeyi çok severler. Havuç köpeklerin sindirim sistemi için oldukça faydalıdır ve dişlerini temizler. Birçok köpek sebze ve sebze yemeğini keyifle yer. Sulu sebze yemeklerine ekmek doğrayarak köpekleriniz için lezzetli öğünler hazırlayabilirsiniz.

Köpek Beslenmesinde Meyveler

Köpekler meyve yemekten büyük keyif alırlar. Özellikle elma, armut, karpuz, muz köpeklerin çok sevdiği meyveler arasındadır. Fakat köpeklere meyve verirken meyvelerin içinde barındırdığı şeker oranı unutulmamalıdır. Şeker direk olarak verilmeyeceği gibi fazla meyve tüketiminin de şeker alımına neden olacağı bilinmelidir.

Köpek Beslenmesinde Et ve Et Ürünleri

Köpeklerin sevdiği yemekler merak edildiğin de ilk sırayı tabi ki et ve et ürünleri almaktadır. et, sosis, salam, tavuk, balık, kemik, pastırma ve daha birçok et ürünü köpeklerin beslenmesinde önemli bir yere sahiptir. Et ve et ürünleri içerisinde en çok dikkat edilmesi gereken yiyecek tavuktur. Tavuk fazla olduğu zaman karın ağrısı ve ishale neden olabilir. Bu nedenler tavuk verilirken dikkat edilmesi gerekir. Köpeklerin en sevdiği yemekler tüm besin öğelerini içine almaktadır. Bu konuda dikkat edilmesi gereken her besin türünde ölçülü ve dengeli öğünler hazırlamaktır.

Haber Yorumları