Sarman Kedi Bakımı

24 Aralık 2021
Sarman Kedi Bakımı

Sarman kediler uysal, sakin canlılar olsa da her daim sizinle oyun oynamak isterler. Bu yüzden ev içerisinde bulunduğunuzda, onlarla vakit geçirmekten çoğu zaman kendinize vakit ayıramayabilirsiniz. Fakat yüzlerindeki sevimli ifadeyi gördükçe, onların mutluluğu siz de mutlu eder.

Peki, Sarman kedi bakımı nasıl yapılmalı?

Sarman Kedi Tüy Döker Mi?

Sarman kedi bakımı için çoğunluğun merak ettiği detaylardan birisi de tüy döküp, dökmediğidir.

Tüy dökme eğilimleri ile ilgili net bir durum söylenemez!

Çünkü burada boyu, yapısı veya tüylerinin sıklığına göre değişkenlik gösterir.

  • Genel olarak tüm bakımlarını yaptığınızda, çok fazla tüy dökülmesi yaşanmaz. Haftada en az iki kere fırçalamanız gerekiyor.
  • Mevsimsel ya da hormonel olarak yaşadıkları durumlar, tüy dökme eğilimlerini artırabilir. Burada tüy dökmeleri arttığı zaman korkmamamız gerekiyor. Geçici bir durumdur.

Sarma Kediler En Çok Ne Sever?

Sarman kedi bakımı, ilk kez Sarman kedilerle ilgilenecek olan kişiler için başta çok fazla kafanızda soru işareti bulunabilir.

  • Sarman kediler, uysal ve sakin hayvanlardır. Fakat çoğu zaman huysuzlukta, çıkarabilirler. Huysuzluk çıkarttıkları zaman onlarla oyun oynamanız gerekiyor. Bu yüzden çok fazla kedi oyuncağına ihtiyacınız olabilir.
  • Oyun oynamak, en sevdiği aktivitelerdir. Oyun oynamadıkları zamanda da, uykuya düşkün oldukları için uyuduklarını görebilirsiniz.

Oyun ve uyku onların en çok sevdiği aktivitelerden yalnızca ikisidir!

Beslenme kabına su ve mamasını koyduğunuzda, acıktığı zaman gidip tüketebilir. Yavru sarman kediler için başta bu durum zor gelir. Sonrasında kendiliğinden gidip, beslenebilirler.

Sarman Kedi Sevdirir Mi?

Sarman kediler, kedi türleri arasında bakıldığı zaman en dost canlısı türdür. Sevimli yüz ifadeleri, minicik burnu, şaşkın bakan gözleriyle onları sevmekten zaten kendinizi alıkoyamazsınız. O da siz onları sevdikçe, daha çok sevmenizi ister.

  • Evlerine bağlı aynı zamanda sahibine de sadık canlılardır. Yalnızca siz değil, evde bulunan diğer kişiler severken de kaçma ya da saldırgan davranışlar sergileme gibi bir durum olmaz.
  • Başını ve çenesini okşadığınızda, onlardan mutlusu yoktur. 

Sarmal Kedi Yaramaz Mı?

Kediler âleminin en zeki, en sadık, en dost canlısı ve en uslu  türü, sarman kedilerdir. Sarman kediler ev yaşamına gayet uygundur.

  • Ev içerisinde ona bir köşe ayırıp, etrafına oyuncakları koyduğunuz zaman istediği gibi vakit geçirir. Fakat onu sevdiğinizi de, her daim hissettirmeniz gerekiyor.

Sarman kedi bakımı, bu yüzden oldukça kolaydır!

Onunla vakit geçirmekten siz keyif aldığınız gibi onun da aynı keyfi aldığını söyleyebiliriz.

  • Hem eğitimler, hem beslenme, hem tuvalet ihtiyacı gibi her konuda çok bir zorluk yaşanılmaz. Doğru eğitimler vermeniz gerekiyor. Yanlış uygulamalar ters tepebilir. Bu her kedi de görülür.

Doğru uygulamalarla ile birlikte ilginizi de doğru şekilde ona verdiğiniz de, kısa sürede eğitim programlarını tamamlar. 

Aileniz ve kendiniz için yeni bir dost aradığınızda patilendim.com web sitemiz bünyesinde, ilanlarımız mevcuttur. Fotoğraflı ve videolu seçeneğiyle bulunan ilanlarımızı, dilerseniz inceleyebilirsiniz

Haber Yorumları