Scottish Fold Kedi Bakımı

22 Aralık 2021
Scottish Fold Kedi Bakımı

Scottish Fold kedi bakımı rutin olarak kedi fırçası, kedi tarağı gibi çeşitli kedi eşyalarıyla yapılması gerekiyor. Orta derecede tüy dökmüş olan Scottish Fold kedilerin tüy bakımının yapılması, sevimli canlıların ölü tüylerden arınmasına yardımcı olur. Haftada yaklaşık olarak, 2 ya da 3 kez tüylerinin taranması gerekiyor. 

Scottish Fold Bakmak Zor Mu?

Scottish Fold kediler, sevimli ve oldukça cana yakın görünümüyle popüler kedi ırkları içerisinde bulunuyor.

Kısa tüylü Scottish Fold kedilerin bakımı; Uzun tüylü olanlarına göre daha kolaydır. Burada kısa sürede bakımı yapıldığı gibi çok fazla tüy dökmez. Kısa tüylü olduğu için haftada bir kez taramanız yeterlidir.

  • Fakat tüy dökme probleminin, uzun tüylü Scottish Fold kedi bakımı için zor olduğunu söyleyebiliriz.

Tüy dökme problemi daha fazladır!

Sürekli olarak tüylerin temizlenmesi gerekiyor.

Doğru bakım malzemelerini bulmalısınız. Bunun dışında masum görünümüyle Scottish Fold kediler, size harika bir can yoldaşı olur.

  • Sizde kendiniz için yeni bir can yoldaşı arıyorsanız, Scottish Fold ve beraberindeki birçok kedi ırkı ile ilgili ilanlarımıza sayfamız bünyesinde bakabilirsiniz. 

Scottish Fold Yavru Kedi Ne Yer?

Scottish Fold kedi bakımı esnasında, beslenme de bir o kadar önemlidir. Bu yüzden haftada en az bir ya da iki kez sağlıklı konserveyle protein açısından bedenin nem içeriğine, doyurulması gerekiyor.

  • Jöle yerine, soslu ya da püre konserveler tercih etmenizi tavsiye ediyoruz.
  • Yavru kediler için soslu ya da püre konserveler, protein ihtiyaçlarını karşılamaları adına kesinlikle önemlidir. Özellikle yavru kedilerin gelişimi esnasında, bu detaya dikkat  etmenizde fayda var. 

Scottish Fold Yavru Kaç Saat Uyur?

Scottish Fold yavru kediler, gün içerisinde yaklaşık 13 ila 16 saatini uyumaya ayırmaktadır.

Uyumayı seven bir cins olduğunu söyleyebiliriz!

  • Her yemek oyunundan sonra onların bir köşede uyuyor halde bulabilirsiniz. Çok fazla uyumaları, sizi bazen şaşırtabilir. Fakat bu konuda endişelenmeye gerek yoktur.
  • Uyumaya aşık kediler olduğunu söyleyebiliriz.
  • Günün büyük bir zamanını uyuyarak geçirmeleri, onlar için aktivite yapmaktan ziyade daha keyiflidir. 

Scottish Fold Fiyatları Ne Kadar?

Scottish Fold fiyatları, sayfamızdaki tercih edeceğiniz ilana göre farklılık gösterir.

  • Popüler bir kedi cinsi olduğu için yüksek fiyatlarla da bulunabilir. Daha düşük miktarlarda bulunması da, mümkün.
  • Bakımı zahmetli olan bir cins olduğu için fiyatının değişeceğini söylemekte fayda var.

İsterseniz sayfamızdan, Scottish Fold ve beraberindeki birçok kedi türleri ile ilgili ilanlarımızı tek bir tıkla inceleyebilirsiniz.

Scottish Fold Hangi Kedilerle Anlaşır?

Scottish Fold kedilerin, günümüzde belirli ülkelerde aynı cins kıvrık kulaklı kedilerle çiftleştirilmesi yönünde yasak bulunmaktadır. Bu yüzden Scottish Fold kediler kendileri ile benzerlik taşıyan, fakat düz kulaklara sahip British Short Hair kedi türü ile çiftleştirilir.

  • Scottish Fold ve British Short kedi türü gibi beraberinde farklı ırklara sahip sevimli bir dost aradığınızda ilanlarımızı inceleyebilirsiniz. İlanlarımız kedi ırklarının genel olarak detayları ile beraber bulunuyor.
Haber Yorumları