Scottish Kedi Bakımı

24 Aralık 2021
Scottish Kedi Bakımı

Şirin ve tüylü Scottish kedi bakımı, doğru detaylara dikkat ettiğiniz takdirde oldukça kolaydır.

  • Scottish kediler, görünümüyle oldukça tatlı ve uyumlu canlılardır. Bu kadar sahibine bağlı canlıların, bakımı da çok fazla zor olmayacaktır.

Peki, Scottish kedi bakımı nedir ve nelerin dikkat edilmesi gerekiyor?

Scottish Bakımı Zor Mu?

Scottish cinsi kedi sahiplenmek isteyen birçok kişinin en merak ettiği detay, scottish kedi bakımı zor mu ve bunun gibi birçok soru işaretidir.

Scottish kediler; Yumuşacık tüyleri, meraklı gözleri ve ilgiyi seven yanlarıyla hem sizin hem de aileniz için çok iyi bir dost olduklarını söyleyebiliriz.

  • Scottish kedilerle ilk tanıştığınızda onların uysal ve sadık yanlarını görmeniz, bakımının da çok zor olmayacağını anlamanız için yeterli olur.
  • Kısa tüylü oldukları için haftada bir kez düzenli olarak taramanız gerekiyor. Taranma işlemi yapılırken kendilerini çok huzurlu hissederler.

Tüy dökme problemi, minimum seviyededir!

Mevsimsel olarak geçişlerde tüy dökülür. Sonrasında çok tüy dökme görülmez. Fakat Longhair Scottish Fold kedisi için aynı şeyi söyleyemeyiz. Burada tüyleri daha uzun olduğu için bakımı da buna göre nispeten daha zor gelecektir.

Scottish Kedi Ne İle Beslenir?

Scottish kedi bakımı için dikkat edilmesi gereken etmenlerden birisi, kesinlikle beslenmesidir. Cilt ve sindirim hassasiyeti olan canlılardır.

Kuru kedi mama seçimi yaparken; Su tüketimlerinin de beraberiyle dengeli yiyecekler tercih etmelisiniz.

  • Protein bakımından aşırı olmayan sağlıklı tahıllar, kaliteli bir seçimdir.

Fakat ilk kez Scottish kedi sahiplenecek kişilerin herhangi bir bilgisi yoksa gelişigüzel mamalar almak yerine, veteriner hekim ile irtibata geçip kedinize daha sağlıklı gelecek ürünlerden yana tercihinizi kullanabilirsiniz. Böylelikle beslenme açısından, rahatlıkla tüketebileceği besinler olur.

Sindirim Scottish kediler için önemlidir!

Sindirim esnasında hafifleten ürünler öneriliyor.

Scottish Kediler Evde Ne Yer? 

Scottish kedileriniz için evde maması ile beraber ek olarak gıda vermek istiyorsanız, belirli ürünleri beslenme kabının içine koyabilirsiniz.

Bunlar; Yumurta, makarna, balık, ciğer, tavuk, sebze, çim gibi çeşitli ürünlerdir. Yumurta kedilerin en sevdiği besinler arasında bulunuyor.

  • Makarna, patates, pirinç gibi çeşitli benzer besinleri de kedinize ek gıda şeklinde vermek istiyorsanız, pişmiş olarak vermeniz önerilir.
  • Ev içerisinde bulunan ürünlerin tarihinin geçmediğine ve bozulmuş olmamasına dikkat etmelisiniz. Bunlar Scottish kediler de, sindirim sorunu oluşturur. istenmeyen hastalıkları getirir. 

Scottish Kedi Eğitimi Kolay Mı?

Scottish kedi bakımı kolay olduğu gibi eğitim aşaması da, oldukça kolaydır. Bunun en önemli ise sebebi akıllı ve arkadaş canlısı kedilerdir. Bu yüzden yüksek zeka seviyeleri ile kısa sürede kendileri için verilen eğitim programına, adapte olacaklardır.

  • Sistematik ve aksatılmadan düzenli bir şekilde uygulayacağınız eğitim programlarında Scottish kediler, kısa sürede tuvalet eğitimi gibi zorlu eğitimleri birkaç haftada öğrenebilirler. Bu konuda çok fazla zorlanmazsınız.

Evinizde çocuklarınız için yeni bir arkadaş, kendiniz için yeni bir dost ya da bulunduğunuz alanınızda küçük bir alan oluşturup evinizi paylaşacağınız can yoldaşı arıyorsanız, patilendim.com web sitemizde bulunan ilanlarımızı inceleyebilirsiniz.

Haber Yorumları